Architektura a design

Meditace a samota: Přesně to je Springhouse

Od   | 

Designové a architektonické studio NKey vytvořilo projekt designového altánu, který by měl sloužit jako ideální místo pro samotu, meditaci a modlení. Podívejte se s námi na návrh a nasajte jedinečnou atmosféru.

Springhouse má náruč otevřenou pro všechny.
Zdroj: NKey Stufio

Architekti z Nkey studia se nechali inspirovat napříč světovým náboženstvím a rozhodli se navrhnout dokonalý a jedinečný prostor, který by měl prostřednictvím designu spojovat všechny klíčové symboly víry. Kulatá střecha přístřešku připomíná katedrálovou architekturu, zatímco zavěšený měsíc symbolizuje Ramadán, který je důležitý pro muslimy a který končí 9. dubna. Přesto však má Springhouse otevřené dveře pro všechny víry a lidi celého světa, ale i sobě samému.

 

Modulární sauna – skvělá příležitost pro vaše zdraví

 

Při návrhu této stavby hrály velkou roli i přírodní síly. Ty totiž musíme přijmout takové, jaké jsou, a zkrátka jim nemůžeme poroučet. Je tedy velmi důležité si uvědomovat krásu kolem nás a vážit si toho, co máme. Právě proto je altán situovaný nad průzračnou vodou s nedotčenými skálami. Každý kousek altánu je promyšlen do detailu – od kamenného stolu přes koberec a oblé tvary. Dokonalou harmonii dotváří modrá pohovka Minotti, která má symbolizovat odraz věčnosti. Cílem tohoto návrhu je vytvoření místa s klidnou atmosférou a podporou pro ty, kteří se k altánu obrátí, k sobě samým i k vesmíru.

Vše je promyšleno do sebemenšího detailu.
Zdroj: NKey Stufio

Zdroj: NKey Stufio

Fotogalerie:

 

Relax ve vířivce. Kam pro ni?

 

 


You must be logged in to post a comment Login