Osvětlení

Mechová svítidla: Dopřejte domovu, aby působil jako z kouzelné pohádky

Od   | 

Víte, co je teď trendy? Přírodní krása spojená s osvětlením. Pokud toužíte po kouzlu pohádkového lesa, máme pro vás novinku – svítidla z islandského mechu. Při designování osvětlení se totiž stává stále častějším přáním architektů integrovat přírodní prvky a zkvalitnit akustiku interiéru. Proto se mnoho výrobců přizpůsobuje tomuto trendu a vyrábí svítidla z přírodních materiálů, jako je konzervovaný islandský mech, dřevo, beton či textil.

O mech se nemusíte starat. Zdroj: Aulix Lighting

O mech se navíc nemusíte starat. Jedná se o ručně sbíraný mech a je již konzervovaný, takže nevyžaduje žádnou speciální péči. Mech je nejen krásný, ale také tiší hluk v místnosti. A to není všechno. Existují i další akustické materiály, třeba ty vyrobené z recyklovaného plastu, které jsou skvělým přídavkem pro váš domov.

Svítidla z islandského mechu vnášejí do prostoru příjemný dotek přírody. Zdroj: Aulix Lighting

Nejen v interiéru se lidé rádi obklopují v rámci osvětlení přírodními materiály, i ve venkovních prostorech u venkovních svítidel vstupuje do hry příroda. Nejčastěji se používá dřevo, beton či rezavý kov, tzv. corten (odolná ocel charakteristická vznikem tvrdé ochranné korozní vrstvy), které lépe zapadají do venkovního prostředí než svítidla z nerezu. Soužití s přírodou v interiérech, tzv. well-being concept, je trendy. Dopřejte si kousek přírody doma i vy.

Stínítka z pevných textilií pohlcují hluk. Zdroj: Aulix Lighting

Fotogalerie:

 

Přírodní svítidla pohledem odborníka

 

 


You must be logged in to post a comment Login