Rady a tipy

Máme ho doma každý. K čemu všemu využít alobal?

Od   | 

Alobal je v kuchyni skvělým pomocníkem ať už při vaření, tak i pečení či grilování. Málokdo však ví, že jej lze doma využít i jinak než jen v kuchyni a že díky svým vlastnostem dokáže usnadnit práci.  

Kreativita lidí nezná meze, ale právě díky ní vám můžeme přinést několik rad a tipů, jak tuto hliníkovou fólii v ruličce využít i jinak než při běžném vaření. Nevěříte?

Alobal lze využít i jinak, než jen k vaření! Zdroj: Pinterest

Zčernalé šperky

Zčernalé stříbrné šperky nechce nosit nikdo a často zůstávají pohozené na dně šuplíku. Přitom je to taková škoda! Právě alobal dokáže stříbrné šperky dokonale vyčistit. Do nádoby vložte vrstvu alobalu, na kterou nalijte připravenou horkou vodu. Na jednu deci horké vody přidejte čajovou lžičku soli a čtvrt lžičky jedlé kuchyňské sody. Přidejte stříbrné šperky a nechte působit klidně po celou noc. Pro větší efekt natrhejte ještě trochu alobalu na malé části a přidejte do vody tak, aby se stříbro co nejvíce dotýkalo alobalu. Ráno šperky vyndejte, omyjte a noste jako nové.

Alobal dokáže vyčistit zčernalé stříbro. Zdroj: Pinterest

Urychlete žehlení

Ruku na srdce, koho baví žehlení? A právě alobal vám s touto nepříjemnou a nudnou činnosti dokáže efektivně pomoci. Žehlicí prkno během žehlení pobírá neuvěřitelné množství tepla, které lze mnohonásobně využít. Jestliže alobal rozložíte pod potah žehlícího prkna, bude se od něj během žehlení horko odrážet, prádlo se prohřeje odshora i odspoda a vy tak budete mít rychleji i lépe vyžehleno.

Žehlení nebylo jednodušší. Zdroj: Pinterest

Nůžky jako nové

Už nůžky nestříhají, ale spíše papír „pižlají“? Pak je na čase je pořádně nabrousit. K tomu ale postačí klasický alobal, díky kterému nebudete žádný brousek potřebovat. A jak na to? Vezměte si k ruce alobal a tupé nůžky. Alobal přeložte nadvakrát a nastříhejte alespoň 10 proužků. Jedině tak nůžky získají zpět svou ostrost.

K nabroušení nůžek již nepotřebujete brousek. Zdroj: Pinterest

Přelijte tekutiny jednoduše

Nemáte po ruce trychtýř a potřebujete nutně přelít tekutinu do nádoby s úzkým hrdlem? Pak si trychtýř vytvořte z alobalu! Stačí přeložit vrstvy alobalu několikrát na sebe a vyrobit si z něj provizorní trychtýř ve tvaru kornoutu. Díky měkkému materiálu si trychtýř můžete libovolně ohnout či vytvarovat a přelít to, co potřebujete i do té nejužší sklenice.

Vyrobte si z alobalu praktický trychtýř na tekutiny. Zdroj: Pinterest

Barva v plechovce jen tak nevyschne

Domalovali jste pokoj a nespotřebovali veškerou barvu? Pokud ji ledabyle uzavřete a uschováte, barva po čase vyschne, či ztvrdne a vy ji tak či tak vyhodíte do koše. Díky alobalu vám ale barva vydrží dlouho v takovém stavu, ve kterém jste ji ukládali hluboko do regálu. Stačí si nádobu s barvou postavit na rozprostřený alobal a vystřihnout podle nádoby přesnou velikost alobalu. Ten poté jednoduše položte na povrch barvy, do plechovky silně foukněte a okamžitě nádobu zavřete víčkem. Oxid uhličitý, který jste do plechovky vydechli spolu s alobalem pomůže k zachování barvy ve správné kondici. 

Již nikdy ztvrdlá a seschlá barva! Zdroj: Pinterest

Ušetřete s alobalem za topení

S alobalem můžete ušetřit i nějakou tu korunu na topení. Alobal totiž působí jako dokonalý odrážeč tepla, díky kterému nebudete muset topit naplno po celý den. Stačí si přichystat alobal, který je potřeba přehnout několikrát na sebe tak, aby vytvořil silnější vrstvu. Alobal přilepte matnou stranou na lepenku, kterou zavěste za radiátor. Takto vytvořená vychytávka bude veškeré teplo za radiátorem odrážet do místnosti. 

Alobal skvěle funguje jako odražeč tepla. Zdroj: Pinterest

Upevněte baterie na správném místě

Baterie potřebujete do spousta zařízení a leckdy se nám může stát, že nedrží na správném místě tak, aby zařízení fungovalo. Slabé pružinky mají za následek vypadnutí, či jejich poposunutí. Vezměte si proto k ruce kousek a alobalu, ze které vytvoříte tak silnou vrstvu, aby udržela baterie na správném místě. Poté takto vytvořenou vrstvu alobalu umístěte mezi baterku a slabou pružinku.

Díky alobalu budou baterie držet na správném místě. Zdroj: Pinterest

 

Inspirujte se zajímavě řešenou koupelnou


You must be logged in to post a comment Login