Inspirace

Malý prostor můžete pomocí několika fíglů opticky nafouknout

Od   | 

Cítíte se ve svém malém bytečku příjemně, ale občas přijdou chvíle, kdy by mohl mít o pár metrů víc? Nebo alespoň tak působit. Mohli bychom vám poradit, ať si pořídíte větší, ale raději jsme připravili pár triků, jak i malý prostor opticky nechat vyrůst.

Růžová je v současné době populární. Vnáší do prostoru jemnou atmosféru a v kombinace s černou působí elegantně. Růžová navíc prostor prosvětluje, vhodná je proto i do menší místnosti

Méně znamená více

V maličkém bytě nemůžete skladovat hračky vašeho dětství i porcelán po babičce. Nevejde se do něj všechno a když se o to budete snažit, zbytečně si svůj životní prostor zavalíte věcmi. Inspirujte se skandinávským stylem nebo japonskou úsporností. Pamatujte, že méně znamená více.

Při zařizování bytu pamatujte na funkčnost.

Jedna barva a různé odstíny

Cítíte se dobře v černém oblečení? A proč? Protože v něm opticky vypadáte hubenější. Stejně tak se barvy chovají i jinde. Tmavé pohltí prostor, a ještě víc ho zmenší, zatímco světlé barvy opticky zvětší. To je právě ten důvod, proč tmavou pouze kombinovat, ale nikdy neupřednostňovat.

Výraznou barvu zvolte jen na jednu ze stěn. K ní pak hledejte doplňkové odstíny.

Pokud toužíte po výrazné barvě, vyberte jednu základní a tu pak kombinujte v různých odstínech od světlé po tmavou. Světlejší tony vystoupí do popředí a ty tmavší se tím trošku upozadí. Interiér pak působí velmi příjemným dojmem. S barvami kouzlete v malém bytě už od podlahy. Když zvolíte stejnou barvu jako mají stěny, svůj prostor ještě opticky zmenšíte. Proto by měla být podlaha o něco tmavší než stěny. Skvělá je šedá jako neutrální barva, která se dobře kombinuje s jakoukoli další.

 

Zrcadlová stěna je v malém bytě velmi účinnou metodou, jak prostor zvětšit a k tomu přidat spoustu světla. Vybavte zrcadlem šatní skříň, obložte část stěny. 

 

Pestrost v malém bytě ano, ale…

Pestrost vypadá krásně, vesele a živě. I v malých místnostech může být, ale znovu platí, že byste měli volit barvy ze stejné barevné škály. Vyberte si nejvíc barevný prvek v místnosti a barvy z něj pak využijte i jinde, včetně tónů stěn. Vyhněte se ale vzorovaným tapetám. Ty totiž už takhle stísněný prostor ještě zmenší. Jestli je chcete mít za každou cenu, nepořizujte alespoň velké a nápadné vzory, ale raději něco decentního.

Tlumenou barvu můžete oživit vzorem

Pomůže grafika

Samotný pocit z velikosti místnosti můžete umocnit nebo potlačit pomocí geometrický vzorů. Obecně platí, že vodorovné pruhy místnost opticky sníží a opticky bude působit delší, svislé pruhy naopak strop “zvednou” a místnost zkrátí. Toto řešení je ideální například do úzké dlouhé chodby a horizontální řešení pak do místností s vysokým stropem. Velkou pomoc zjistí i 3D tapety, díky kterým můžeme místnost skutečně opticky nafouknout.

Fototapeta s mořskou hladinou vnáší do ložnice pocit dálek a klidu, zdroj: Tapety Florenc

Nábytek na míru

Nábytek na míru vás potěší ve všech ohledech. Bude kvalitní, splní přesně vaše očekávání, využije každý centimetr místa, a navíc bude dokonale ladit i s okolním zařízením. Do malých prostor se ideálně hodí závěsné skříňky. Díky volné podlaze vypadá prostor opět větší.

Nábytkem na míru snadno vyřešíte i ten nejmenší prostor

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login