Návštěvy bytů

Malý byt ve vintage stylu zahřeje u srdce

Od   | 

Byt o velikosti 48 metrů čtverečních skrývá velké překvapení. Ačkoliv by si každý před vchodovými dveřmi mohl myslet, že vstoupí do moderního, nadčasového interiéru, opak je pravdou. Majitelé se do města přistěhovali z venkova a jako milovníci vintage a přírodního stylu se rozhodli, že si ve stejném ražení zařídí i současné bydlení. Za pomoci šikovných architektů vytvořili útulný a originální domov plný jemných barev.

Ve vstupním prostoru byla situována prostorná šatní skříň. Zdroj: Lauri Brothers

Přestože se jedná o malý prostor, bylo podstatné sem vměstnat vše, co majitelé pro svůj život potřebují, a to kuchyni, obývací pokoj, dětský pokoj, ložnici a samozřejmě koupelnu. V bytě se příjemně prolínají přírodní materiály s životním stylem majitelů, který překypuje kreativitou. 

Při vstupu se ocitáme v malé předsíni, ze které vede úzká chodbička do srdce bytu. Jako první si všímáme kuchyně, která je promyšlena do sebemenšího detailu a na kterou byly kladeny vysoké nároky. Dřevěné dolní skříňky doplňují černé úchytky a nerezová pracovní plocha, díky které majitelé nemusí řešit prkénka a nechtěné škrábance. Součástí je jedna prosklená horní skříňka, na kterou dále navazují otevřené policové systémy s dózami na potraviny. Záda kuchyně nahradil cihlový obklad poskládaný do rybího vzoru a dokonale sem zapadá retro lednička značky Smeg.

Kuchyni v jedné rovině doplňuje malý jídelní stůl, který opticky odděluje kuchyň od obývacího pokoje. Zdroj: Lauri Brothers

Na zem byla zvolena parketová podlaha opět v rybím vzoru, a to nejen v kuchyni, ale i v obývacím pokoji, ve vstupní části a ložnici. V bytě si všímáme originálních vintage prvků, které však v celkovém pojetí působí vkusně a moderně. Na kuchyni volně navazuje obývací pokoj, který byl od chodby oddělený šatní skříní. Ta posloužila jako rozšířený úložný prostor, ale zároveň jako praktická skříňka. Součástí obývacího pokoje je i ložnice rodičů, situovaná do rohu místnosti ihned za šatní skříní. 

 

Pohovka Eufolia spojuje minimalismus a italský design

 

Obývací pokoj je sice maličký, ale rodině postačí. Nechybí zde krémová pohovka Chesterfield a jednoduchý televizní stolek s barevnými zásuvky. Klasickou obývací stěnu nahradil cihlový obklad, který se objevil i v kuchyni. Součástí otevřeného prostoru jsou i velkoformátové dlaždice s betonovým dekorem, který se objevuje za sedačkou i v kuchyni. Prostorná okna, kterých je v tak malém prostoru hodně, poskytují dostatek denního světla, a celý interiér je tak příjemně prosvětlený. A když se večer setmí, využijí majitelé reflektorová svítila po celém prostoru. 

Součástí obývacího pokoje je stylová sedačka Chesterfield. Zdroj: Lauri Brothers

Víme, jak vytvořit romantickou ložnici

 

Za zmínku stojí i koupelna – ve sprchovém koutě nacházíme na podlaze dřevěnou paletu a stěny doplňují opět cihlové obklady a velkoformátové dlaždice s betonovým dekorem. Součástí koupelny je i nika, která rozšířila úložný prostor stejně jako komoda, do které byla mimo jiné ukryta pračka a bojler.

Materiály z obytného prostoru se prolínají i do koupelny. Zdroj: Lauri Brothers

Zdroj: Lauri Brothers

Fotogalerie:

Betonové stěrky koupelnám sluší

 


You must be logged in to post a comment Login