Kuchyně

Maličká paneláková kuchyně, do které se však všechno vejde

Od   | 

Typická paneláková kuchyně s minimálním prostorem současné majitelce naprosto stačí. Sama o kuchyni tvrdí, že by ani větší nechtěla a že v ní bez problému připraví i menu o několika chodech pro celou svou rodinu. Rozměr této kuchyně činí pouhých 280 x 210 centimetrů, ale velkou dominantu představuje výhled z okna do okolních zahrad, i na Pražský hrad v dálce. 

Kuchyňská linka je v jedné rovině podél stěny. Kromě pracovní desky se sem vměstnal i praktický panel od země až ke stropu, který sestává z úložného prostoru, ale také z mikrovlnné a pečicí trouby umístěné nad sebou v jedné linii. Zbytek kuchyňské sestavy seskládá z horních a dolních skříněk. Horní část má prosklená dvířka, která opticky prostor zvětšují. Pod jednou ze skříněk je zabudován odsavač par, kterého si na první pohled ani nevšimneme. Dolní část tvoří bílé skříňky, díky kterým je malý prostor příjemně prosvětlený. 

Plynová deska na vaření je zabudována na pracovní ploše o šířce 210 centimetrů a od zdi je vzdálena asi 30 centimetrů, díky čemuž se na plotnu vejdou hrnce i pánve včetně držadel. Dřez byl zvolen pouze s jednou vanou, aby v malé kuchyni zůstalo dostatek volného místo pro vaření a přípravu pokrmů. Pracovní desku majitelka vybrala ve stříbrném odstínu a na záda kuchyně byla aplikována jemná mozaika v modro-šedém provedení.

Naproti sestavě se pod oknem nachází malý stolek, u kterého je možné se najíst a přitom se pokochat výhledem. Kromě toho se dá stolek také využít jako rozšířená pracovní plocha či odkládací pult. Pod stolem byl vytvořen taktéž úložný prostor. Je sice malý, ale vejde se do něj spoustu věcí a dokonce i odpadkový koš. Vedle stolu je v rohu umístěna lednička s mrazákem, což je jediný spotřebič, který stojí v místnosti takto volně. 

Při vstupu do kuchyně je možné se na straně u okna také povšimnout úložného prostoru, který slouží jako spíž. Majitelka zvolila plnovýsuvné zásuvky, a proto má nejen skvělý přehled o zásobách, ale také se do skříněk vejde hodně potravin. 

 

Fotogalerie:

 

K pojištění domácnosti můžete mít nadstandardní služby


You must be logged in to post a comment Login