Návštěvy bytů

Maličká garsonka, ve které si i na plátně promítnete film

Od   | 

Touha osamostatnit se od rodičů přivedla mladíka do malé garsonky o velikosti třicet metrů čtverečních. Byteček se možná zdá malý, ale jako první bydlení naprosto dostačující. 

Do obývací stěny je umně začleněno i sezení, které lze snadno proměnit v lůžko. Zdroj: Inpro Design

Hned po příchodu do bytu zaujme elegantní, příjemné a zároveň moderní vybavení. Je vidět, že při troše plánování se dá na malém prostoru žít velmi pohodlně. Garsonka disponuje dokonce i šatnou, která vznikla ze starého kumbálu ve vstupní hale. Tím se otevřely nové možnosti v hlavním obytném prostoru, protože už nebyla nutná velká šatní skříň.

Dostatek úložných prostor i barový pult v kuchyni

V rohu hlavní obytné místnosti se nachází kuchyňská linka vyrobená na míru. Skříňky v bílé barvě jsou chromové úchytky jen ve spodní části, v horní se dvířka otevírají pomocí doteku. Kvůli dostatku úložných prostor jsou skříňky umístěné po celé šíři stěny. Nechybí ani spíž a vestavěná mikrovlnná trouba. Záda kuchyně tvoří moderní tmavá betonová stěrka. Celý koncept působí velmi moderně a nadčasově. Útulný vzhled pak zajišťuje dřevěná pracovní deska.

Aby sestava nepůsobila stísněně, jsou do horní části navrženy skleněné police. Zdroj: Inpro Design

Kuchyň je sice malá, ale majitel si přesto nemohl odpustit barový pult. Ten odděluje kuchyň od menšího jídelního stolku s dvěma zelenými křesly, ale také prodlužuje pracovní plochu kuchyňské linky. V podhledu kuchyňských skříněk jsou zabudovaná světla, která vedou po celé stěně a zároveň i promítací plátno, aby se mladý muž mohl věnovat svému milovanému sledování filmů.

Posezení a spánek v jednom

Naproti kuchyni je umístěná stěna s policemi, zásuvkami a šatní skříň sloužící jako další úložné prostory. Ve stěně má důležité místo promítací zařízení. Do středu tohoto zajímavého nábytkového prvku architektka navrhla posezení, které lze rozložit a proměnit v pohodlné místo na spaní. Za tímto nábytkovým prvkem je část zvýrazněna tmavou dřevěnou dýhou a osvětlení v podobě nástěnné lampy. Na odložení knížky nebo třeba ovladače slouží menší kulatý konferenční stolek.

Nábytkový díl v malé předsíni byl vyroben na míru prostoru. Zdroj: Inpro Design

 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login