Ložnice

Do malého bytu postel s úložným prostorem

Od   | 

Zařídit malý byt je často velký oříšek, zejména co se úložného prostoru týče. Důležité je dobře si rozvrhnout celý prostor a zamyslet se, která místa můžete využít. Ale dejte pozor, abyste to nepřehnali, zahltit malý byt množstvím nábytku nebude ta pravá cesta. Jak tedy na to, aby byt zůstal vzdušný, a přesto poskytoval dostatek úložného prostoru?

Využijte zdi od podlahy ke stropu

I v malém bytě se vždy najde místo, kam lze umístit větší skříň na oblečení a další věci. Většinou ho najdete na chodbě nebo v ložnici. Tento prostor využijte na maximum. Ideální je nechat si zhotovit skříň na míru, abyste jí zaplnili celý prostor od podlahy až ke stropu. Divili byste se, kolik místa získáte, když využijete celou plochu. Ještě více z malého bytu vytěžíte, jestliže má vysoké stropy. To pak můžete klidně uvažovat třeba i o vestavěném patře na spaní a jiných vychytávkách.

Nábytek s úložným prostorem

Vybíráte postel nebo sedačku, která bude pohodlná a praktická zároveň? Do menších bytů se nejlépe hodí ty, které poskytují i úložný prostor. Do postele s úložným prostorem pak snadno uložíte třeba lůžkoviny nebo sezónní oblečení. Stejně tak vám může prostor poskytnout pohovka, do níž lze ukrýt věci, které nepotřebujete mít vždy po ruce.

Hledáte vhodnou postel do svého bytu? Mrkněte na Expedo.cz nebo slovenští zákazníci na Expedo.sk. Najdete tu široký výběr postelí různých barev a provedení a vyberete si přesně tu pravou pro vás. Dopravu máte navíc za všech okolností zdarma.

Využijte všechen prostor

Správně využít a rozvrhnout prostor je v malém bytě základ úspěchu. Než se tedy pustíte do jeho zařizování, zkuste si prostor rozkreslit a rozmyslet si, co všechno lze využít. Máte doma například nějaký kout, výklenek, prostor pod oknem? Můžete tam umístit skříňku nebo třeba knihovničku a vytvořit tak další úložný prostor.

Pořiďte si boxy a krabice

Kromě důmyslných úložných systémů, jako jsou skříně či postele s úložným prostorem, se vám budou hodit i nejrůznější krabice, boxy nebo zásuvky. Mnohé z nich jsou velmi stylové, vybírat můžete z nekonečného množství materiálů a stylů a ukryjete v nich drobnosti, jako jsou kabely, nabíječky či zimní rukavice a další věci. Díky různým velikostem tak získáte úložný prostor navíc, který zapadne do celkového konceptu vašeho domova.

Dívejte se také po praktických regálech či jiných menších organizérech, které vám přijdou vhod v kuchyni nebo koupelně. Často vám právě tyto menší regály pomohou vyřešit problém jak s nedostatkem místa, tak i s organizací.


You must be logged in to post a comment Login