Obývací pokoje

Malá tajemství vůní: Jak vytvořit útulnou atmosféru ve vašem domě?

Od   | 

Chcete vytvořit jedinečnou, okouzlující a útulnou atmosféru ve svém domě či bytě? Pro její nastolení nepotřebujete nejdražší nábytek nebo luxusní doplňky. Mnohem důležitější jsou maličkosti, kterých si často nevšimneme, nebo na ně úplně zapomeneme. V tomto článku vám pomůžeme proměnit vaše bydlení na místo, kam se budete chtít vracet, a kde si každý člen rodiny může odpočinout od všech problémů. A to vše díky vonným svíčkám.

Zastavte se a odpovězte si na otázku: Co osobně pro vás znamená pojem »útulný domov«? Co si představujete, když slyšíte toto slovní spojení? Není to vůně? Spousta lidí si pamatuje, jak v dětství cítili čerstvé pečivo, skořici či ovoce. Právě vůně zůstává v naší paměti a vytváří první dojem, právě ji si mnoho lidí spojuje s pohodlím.  Takové vzpomínky pomohou vytvořit vonné svíčky. Oživí každou místnost a hodí se téměř všude kromě jídelního stolu: tam patří lahodné jídlo se svou vlastní jedinečnou vůní. Buďte ale opatrní. Nekvalitní vonné svíčky vyrobené z levných materiálů vám s odpočinkem nepomohou, namísto toho vyvolají jen bolesti hlavy a nepříjemné pocity. Je vždy lepší vybírat si kvalitní produkty, které přinesou pozitivní emoce, pohodlí a zklidní mysl i tělo. Právě takové produkty si můžete vybrat v internetovém obchodě Makeup

Důležité je si ujasnit, jakou vůni do svého bytu chcete. Vůně si vybíráme podle svého vlastního vkusu, existuje ale několik všeobecných rad. 

Obývací pokoj je nejdůležitější součástí domu. Zde přijímáme hosty a nejčastěji trávíme čas. Proto pro něj bude vhodnější vůně, které podporují komunikaci a vytvářejí útulný pocit. Růže, santalové dřevo, levandule, mandarinka, citron či ylang-ylang budou ideální. Často se používá i vůně čajovníku, smrku, šalvěje nebo pelargonie, které navíc čistí vzduch od mikrobů. Vůně levandulové, rozmarýnové nebo citronové pomohou zbavit se nepříjemných zápachů domácích mazlíčků. 

Ložnice je pokoj klidu a relaxu, její atmosféra by měla být provokativní, romantická a vášnivá. Vzduch v ložnici můžete provonět růží, santalovým dřevem či pomerančem. Hodí se sem také vůně čistého prádla, která dodá dobrou náladu a pocit pohodlí. 

V kuchyni doporučujeme umístit vonnou svíčku s vůní citrusů, čerstvého pečiva, vanilky nebo kávy. Pomáhají zlepšit a udržet dobrou náladu, a také neutralizují nepříjemné zápachy.

V předsíni a na chodbě se hodí bergamot, káva či borovice. Dodávají sílu a energii. 

Nic nevytvoří tak příjemnou a útulnou atmosféru ve vašem domě, jako vonné svíčky. Nejen díky své svůdné vůni, která naplní celou místnost vanilkovými, citrusovými či skořicovými tóny, ale i jejich celkovému vzhledu, tvaru a barvě. Experimentujte a váš domov bude plný nádherných vůní.

Svíčka v bytě dotvoří tu pravou atmosféru. Zdroj: makeup.cz

 


You must be logged in to post a comment Login