Kuchyně

Malá kuchyně a kuchyňský ostrůvek? Existuje hned několik možných řešení

Od   | 

V moderních kuchyních je ostrůvek čím dál více žádaným artiklem. Ve velkých místnostech je jeho umístění bezproblémové a zbývá už jen vymyslet, jak má vypadat a kam ho umístit. Trochu větší oříšek je nutné rozlousknout ve chvíli, kdy je kuchyň poměrně malá. I tady však existuje řešení a dokonce jsou velmi elegantní.

Kuchyňský ostrůvek může posloužit jako příjemné místo k posezení. Zdroj: Pinterest

Přidejte pracovní prostor navíc

Někdy je kuchyňka tak maličká, že vtěsnat do ní další kus nábytku je prakticky nemožné. Tento problém se dá obejít tím, že si tu svou stávající trochu nastavíte. Podél jedné stěny necháte přimontovat dostatečně širokou poličku, u které budete pracovat nebo klidně pít kávu. Zároveň musí být dostatečně úzká, aby se kolem ní mohlo pohodlně chodit.

Další pracovní i jídelní plochu můžete získat prostým doplněním obyčejné police. Zdroj: Pinterest

Ostrůvek na kolečkách

Velmi úsporným a jednoduchým řešením je kuchyňský ostrůvek na kolečkách. Poslouží jako přídavná pracovní plocha a zároveň si do něj můžete uložit různé potřeby, které často potřebujete na vaření nebo servírování. A proč je pojízdný ostrůvek tak výhodný? Protože ho můžete přemístit tam, kam zrovna potřebujete. Nepřekáží. Když jej zrovna nepotřebujete, můžete ho odsunout do kouta nebo klidně i do jiné místnosti, je-li to potřeba.

Pojízdný ostrůvek je praktický a snadno jej přesunete podle potřeby. Zdroj: Pinterest

Kuchyňský ostrůvek a jídelní stůl v jednom

Ostrůvkem lze nahradit jídelní stůl. Tak máte místo na stolování i na přípravu různých dobrot. Nezapomeňte, že v tomto případě se vyplatí zvolit vyšší nábytek, protože na krájení potravin a jejich přípravu nízký stolek moc příjemný nebude. Nebo budete muset při práci sedět. K vyššímu stolu si pak můžete na sezení pořídit barové židličky. Při plánování nezapomeňte, že potřebujete mít prostor kolem stolu, abyste se mohli volně pohybovat. Prostor mezi židlemi a kuchyňskou linkou by měl být alespoň 80 cm široký.

Ostrůvek může posloužit více účelům. Zde je mycí centrum, úložné skříňky a navíc prostor pro rychlé občerstvení.

Ostrůvek může posloužit i pro stolování. Zdroj: Pinterest

Další místa k sezení

Kuchyňský ostrůvek je možné nahradit malým stolem ve výšce kuchyňské linky. Měly by se k němu vejít alespoň dvě vysoké židle. Získáte ideální místo na rychlou snídani nebo večeři. Také odsud můžete pozorovat, jak někdo jiný kmitá po kuchyni.

Při výběru desky ke stolu přemýšlejte nad šířkou desky, podle toho, zda v ní něco chcete mít zabudované. Pak potřebujete alespoň 80 až 90 cm. Jestliže má prostor sloužit pouze jako barový pult, stačí vám 60 cm.

Ostrůvek může být i ve stejné výšce jako je pracovní deska v kuchyni. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login