Návštěvy bytů

Originální 60 m2 domov plný překvapení: Nejen hra barev a tvarů, ale i funkce a praktičnost

Od   | 

Co dělat, když máte menší byt a potřebujete více soukromí? Nechte si postavit další pokoj v tom stávajícím. Jde to i bez zděné přístavby. Stačí jen um architektů, kteří se složitého úkoly zhostili skutečně s velkou vervou. Do původního bytu o dispozici 60 m2 přidali dalších 15 m2. Jak to dopadlo, se můžete podívat sami.

Z touhy majitele získat nový pokoj v malém bytě a nezatížit příliš rozpočet se stala výzva pro celý tým architektů. Ti se ale hned tak nezaleknou a pustili se do práce s odhodláním splnit všechny sny. Rekonstrukce bytu nebyla příliš finančně náročná. Většinu peněz stála vestavba z tenké ocelové konstrukce podporující horní místnost. Podpory ovšem nikterak nenarušují prostor, naopak ho vhodně doplňují. Celý byt směřuje do průmyslového stylu s jemným nádechem minimalismu. Kdo miluje prostředí starých továren, kov a cihly, ten z tohoto bytu bude nadšen.

Vzdušný prostor, jednoduché tvary a minimum ozdob. To je jednotným znakem celého bydlení. Zdroj: Cumulolimbo Studio

Proč toaletu s bidetovou sprškou?

Nosné rámy jsou uspořádány kolem jádra a vytváří tvar připomínající kostku z kovových hran a přiznaných svárů. Na jedné straně se nachází společný prostor s menší kuchyní a jídelnou. Kuchyně je ve velmi jednoduchém stylu. Nečekejte klasickou linku s mnoha skříňkami a velkým pracovním prostorem. Přesto je tu vše, co člověk potřebuje. Designovou lahůdkou jsou obklady za kuchyňskými skříňkami, které jsou položené v atypickém tvaru a vypadají velmi přitažlivě. Součástí kuchyně je příjemná terasa. Na druhé straně se dostanete do soukromější části bytu. 

Všimněte si, jak majitelé pojali dveře…ruku v ruce je k nim navržen i obklad za kuchyní Zdroj: Cumulolimbo Studio

Odpočinková část, která byla přistavěná, působí přesně tak, jak by člověk očekával. Je příjemná s decentními barvami v přírodních tónech. Kombinace kovu a dřeva působí velmi hezky. Architekti využili kontrastů barev i materiálů a vytvořili dokonalé místo na spaní. Dominantou pokoje  je kulaté lůžko jako stvořené pro spaní. Ani zde nenajdete příliš mnoho kusů nábytku. Stačí šatní skříň, odkládací stolky a pár dekorací. Velmi efektně působí část s cihlovou zdí, která by možná jinde působila rušivě, ale sem dokonale zapadá.

Originální svítidla okoření váš domov

 

Koupelna se sprchovým koutem a toaletou je naprosto originální a jedinečná. Při vstupu na vás opět dýchne průmyslový design, který perfektně vykresluje strop z drátěných desek i část zdi z přiznaných cihel. V kombinaci s betonem a extrémně jednoduchým vybavením je efekt dokonalý. Třešničkou na dortu je rozhodně modrá zeď s velkým kulatým oknem, které má dekorativní funkci a zároveň zajišťuje přísun denního světla. Někomu se může zdát koupelna maličká, ale v malém bytě svému účelu perfektně slouží a pro majitele je dostačující. 

U lůžka nechybí umyvadlo se zrcadlem. Zdroj: Cumulolimbo Studio

Použité materiály v bytě, od kovových konstrukcí až po dřevěné podlahy, odráží dualitu mezi funkcemi a fascinují způsobem, jakým jsou uspořádány a kombinovány. Společenské prostory využívají především černé a bílé tóny, naproti tomu soukromá část je akusticky izolovaná a pokrytá recyklovaným materiálem ze starých průmyslových obalových krabic. Přetransformovaný byt vyniká naprostou originalitou a jedinečností a zároveň zapojuje ekologii a využití druhotných surovin. 

Beton, přiznané cihly a minimum nábytku vytváří atmosféru, která vás pohltí. Zdroj: Cumulolimbo Studio

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login