Koupelny

Jak má vypadat pořádný sprchový kout?

Od   | 

Pokud se řekne pořádný sprchový kout, leckdo si představí obrovský prostor. Takové řešení nemusí být ale praktické a ani pohodlné. Jak by tedy měl vlastně vypadat pořádný sprchový kout?

Největší sprchový kout neznamená, že je i nejpohodlnější. Zdroj: Hüppe

 

Jaké tlačítko k ovládání WC?

 

Správná velikost

Odborníci doporučují zvolit takový sprchový kout, aby se v něm člověk cítil komfortně. Vždy je potřeba přihlížet na největšího člena rodiny a podle toho sprchový kout vybírat. Přestože jsou sprchové kouty skvělé, i ony mají svá úskalí. Hlavní nevýhodou je, že vám ve velkém sprchovém koutu může být zima. Malý sprchový kout se poměrně rychle vyhřeje, naopak ve velkém máte kolem sebe spoustu prostoru, který se zkrátka rychle nevyhřeje. Pokud tedy hledáte prostorný sprchový kout, ale zároveň nechcete, aby vám v něm byla zima volte maximální šířku 120 centimetrů a hloubku do 90 centimetrů.

Ve velkém sprchovém koutu by mohla být zima. Zdroj: Hüppe

Výška sprchového koutu

Mnoho lidí si myslí, že pokud má uživatel dva metry, musí mít sprchový kout 2,5 metru. To je ale velký omyl, protože i vysoký člověk se pohodlně vysprchuje v klasicky vysokém koutu. Nemusíte se obávat, že by vám voda ze sprchového koutu tekla nebo cákala horem ven.

Důležité je také zmínit, že hlavová sprcha se umísťuje cca 20 centimetrů nad hlavu nejvyššího člena rodiny. Čím níže hlavu umístíte, tím teplejší voda na vás bude dopadat. U vysoce posazených sprchových hlavic stihne voda, než dopadne na tělo lehce vychladnout. Tím pádem přidáváme na teplotě a zároveň více utrácíme. 

Sprchovou hlavu umísťujte cca 20 cm nad nejvyššího člena rodiny. Zdroj: Hansgrohe

Neopomínejte vstup do sprchového koutu

Variant otevírání sprchového koutu existuje na trhu široká škála a to od klasického otevírání, zalamovacích dveří až po posuvné dveře. Důležitá je ale jejich šířka. Pokud chcete do sprchového koutu vstupovat pohodlně, volte šíři vstupu mezi 60 – 70 centimetry. Širší vstup nad 70 cm by již představoval problém, protože dveře jsou těžké a mohou se hůře otevírat například dětem.

Zdroj info: Hüppe, Hansgrohe, HomeInCube

Také vstup do sprchové koutu by měl být komfortní, ale ne zbytečně široký. Zdroj: Grohe

 

Fotogalerie:

 

Se kterými bateriemi a sprchami opravdu ušetříte?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login