Ložnice

Ložnice vylepšená tak, že se vám nebude chtít ji ráno opouštět

Od   | 

Atmosféra ložnice by měla navodit příjemný klid, odpočinek a harmonii, kterou si zaslouží po dlouhém dni každý z nás. Stačí pár triků, abyste takového výsledku dosáhli.

Postel a skříň do ložnice neodmyslitelně patří, ale jak ložnici vylepšit, aby působila útulnějším a příjemnějším dojmem? V první řadě je důležité zaměřit se na maličkosti, které nás obklopují a z toho vytěžit co nejvíce. 

I díky maličkostem proměníte ložnici v útulnou místnost. Zdroj: Presotto

1. Vsaďte na barvy

Základem jsou správně zvolené barvy na zdech. Nikdy v ložnici neaplikujte křiklavé a agresivní barvy, či motivy, které naši mysl naopak pouze rozdráždí, než aby ji zklidnily. Zkuste vsadit na neutrální a přirozené odstíny, mezi které řadíme smetanovou barvu, kávovou, krémovou, jemně zelenou, nebo hnědou. Tyto barvy budou příjemné pro oči a díky nim se nám bude nejen lépe usínat, ale ráno také vstávat. Vždy kombinujte maximálně dvě barvy, přičemž jedna může být trochu výraznější. 

Přirozené a jemné tóny do ložnice patří. Zdroj: Home Style

2. Koberce nevyšly z módy

Většího pocitu útulnosti docílíme i pomocí malého koberečku, který je vhodný umístit například vedle postele. Nejen že nás příjemně zahřeje při ranním vstávání a zároveň pocit měkkého šlápnutí je zkrátka neodolatelný, ale koberec se stane zajímavým doplňkem celé místnosti. Při výběru nezapomínejte na správnou volbu barev a místo motivů volte jednoduchý vzhled.

Zdroj: Casamoderna

3. Textil zaručí přirozený vzhled

Dalším skvělým způsobem, jak ložnici vylepšit, je pořízení nejrůznějších polštářů, přehozů, dek, ale i správně zvolených povlaků. Máte-li ložnici laděnou do přirozených a neutrálních odstínů, pak si můžete dovolit i pestřejší textil v podobě proužků, puntíků, ale i jiných, různých motivů. Na ustlanou postel naskládejte dekorační polštářky a nebojte se je zkombinovat i se zajímavými přehozy a dekami, které posteli dodají naprosto originální vzhled. Výhodou navíc je, že je kdykoliv můžete vyměnit za jiné kousky v jiném stylu.

Dekorační polštáře, i vrstvení přehozů se do ložnice jednoduše hodí. Zdroj: Casamoderna

4. Noční stolek nevynechávejte

Spousta lidí řadí noční stolek mezi naprostou zbytečnost, bez které se obejdou. Opak je ale pravdou. Správně zvoleným nočním stolkem do ložnice vnesete příjemnou útulnost, a zároveň i praktický doplněk. Nejen že si do něj můžete umístit před spaním knihu, léky, či jiné nezbytnosti, které před spánkem potřebujete, ale skvěle poslouží jako prostor pro designovou lampu, či fotografie, díky kterým se v ložnici budete cítit zkrátka skvěle.

Noční stolek poslouží pro odkládání nezbytností. Zdroj: Natuzzi Italia

5. Dekorace a květiny

V neposlední řadě do ložnice zařaďte i dekoraci a květiny. Domácí atmosféru skvěle navodí například fotografie, nebo umělecké obrazy, které pohladí po duši. Nikdy na zeď neumisťujte agresivní malířská díla. Na poličky rozmístěte svícny a svíčky, které oceníte především během dlouhých zimních večerů. Vsaďte i na květiny, ale vždy se předem informujte, zda je právě vybraná květina vhodná do ložnice. Nic nezkazíte ani vázou sušených květin, které jsou nejen bezúdržbové, ale také skvěle vypadají.

Květiny místnosti dodají příjemný vzhled.

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login