Ložnice

Ložnice s výhledem do přírody povzbudí vaši mysl

Od   | 

Kdo by nestál o probuzení v sluncem zalité ložnici s výhledem do přírody? Slony a žirafy si odpustíme, ale pohled do lesa nebo alespoň na upravený balkón sousedů je reálný. Stačí mít jediné: okno nebo dveře v ložnici.

Dbejte na to, aby stěna za zády byla pevná a neprosklená. Tehdy se vám bude spát dobře.

Dbejte na to, aby stěna za zády byla pevná a neprosklená. Tehdy se vám bude spát dobře.

Z pohledu feng shui je okno nebo pás oken s výhledem do přírody vítaným prvkem. Jediné, na co se musíme soustředit, je správné umístění lůžka. To by mělo být pelestí ke zdi tak, aby spáči měli stěnu za zády a cítili se bezpečně. Je-li okno umístěné za nimi, nebudou se cítit dobře a i jejich spánek bude neklidný. Okno by mělo být ideálně přímo proti posteli, anebo po straně. Tehdy dbejme na to, aby dveře do místnosti nebyly přímo proti balkonovým. To z toho důvodu, aby energie čchi rychle místnost neopouštěla. 

Je-li ložnice umístěná v patře, budete se cítit při spánku bezpečněji.

Je-li ložnice umístěná v patře, budete se cítit při spánku bezpečněji.

Na jakou světovou stranu situovat ložnici?

Obecně platí, že manželská ložnice by měla být situována na východ. Důvod je jednoduchý. Když vám ráno svítí sluníčko do postele, tak se přece jen lépe vstává. Ložnice dětí by měly být situovány západně. V pokoji si hrají, učí se tu, a když jdou večer spát, tak je doprovází příjemná venkovní nálada.

Přesvědčili jsme vás o ložnici, ze které se vychází na balkón? Pak se soustřeďte na vhodnou velikost otevírání dveří. Rozhodně pohodlnější bude posuvné otevírání velkých francouzských oken. A nezapomeňte na bezpečnost. Zvláště v přízemí nebo vyvýšených patrech dbejte na bezpečnostní provedení, které zaručí i klidný spánek.

Manželská ložnice by měla být situována na východ.

Manželská ložnice by měla být situována na východ.

 

Fotogalerie:

Foto: Design Dekor Ideas, Pinterest, Hülsta


You must be logged in to post a comment Login