Návštěvy bytů

Loftový byt pro mladého muže: Nejdůležitější bylo najít vhodné místo pro kolo

Od   | 

Loftové byty často lákají spíše mladší, bezdětnou generaci. Ukázkovým příkladem je tento byt, ve kterém bydlí mladý muž. Ten si přál jednoduchý, moderně zařízený byt, ve kterém bylo velmi důležité najít správné místo pro své terénní kolo.

Bydlení mladík po studiích hledal už dlouho, nicméně žádný byt ho nezaujal natolik, jako tento loftový. Nejenže je opravdu vkusně a prakticky zařízený, ale zároveň to má majitel kousek do práce, i do víru velkoměsta. Při vstupu vcházíme do malé chodbičky, u které je malá předsíňová stěna. Poté se okamžitě ocitáme v obývací části, kterou charakterizuje tlumená modrá barva. Ostatní vybavení a zařízení bylo laděno v bílém odstínu, nebo v dekoru dřeva. 

Modrou barvu v obývacím pokoji doplňuje bílá a dřevo. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Kuchyně je s obývacím pokojem teoreticky spojena, ale ve skutečnosti oddělena. Do místnosti vede široký obloukovitý průchod, kde najdeme nejen prostornou kuchyni, ale i jídelní část a spíž. Kuchyňská linka byla situována do jedné roviny a díky své úctyhodné délce poskytuje majiteli vše, co pro vaření potřebuje. Sestává se proto pouze z dolních bílých skříněk, na které navazuje panelový systém. Bílá barva zda byla dodržena jak na stěnách, tak na celé kuchyňské sestavě. V těsné blízkosti nechybí ani malý jídelní stolek doplněný černými židlemi, které prostoru dodávají příjemný kontrast. 

Linka situována do jedné roviny nabízí dostatečný prostor. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Přestože je v bílé barvě téměř celý prostor, interiér působí velmi útulně a decentně. To především díky jednotné podlaze z dřevěných parket. Za výrazný prvek, který oživuje interiér považujeme schody vedoucí do horní ložnice. Jejich provedení působí levitujícím dojmem a podtrhuje je cyklistické kolo zavěšené přímo pod nimi.

Ani kuchyně nevybočuje a zvolena byla v bílé barvě. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

V horním patře najdeme pouze ložnici a poměrně prostornou šatnu. Patro bylo vystavěné pomocí antracitové kovové konstrukce, která zůstala přiznána. Jedinou nevýhodu shledáváme ve schodišti, kde absolutně chybí zábradlí a tak si ho majitel může opravdu užívat pouze do té doby, dokud je bezdětný.

Ložnice se nachází ve vestavěném patře. Díky vysokému stropu tu může majitel pohodlně chodit. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Horní patro tu bylo dostavěno dodatečně, díky vysokým stropům se tu majitel naštěstí nemusí shýbat. Horní patro od spodního dělí pouze prosklené zábradlí, které opticky neubírá na prostoru a obě patra tak působí propojeně. K tomu přispívá i bílá police, která se prolíná dolním i horním patrem. Modrá barva se opakuje i na stěně u postele a ani tady nečekejte zbytečný nábytek. Šatna za ložnicí pojme vše potřebné, a tak tu nejsou další skříně. Všimněte si také zdobeného stropu z dřevěného obkladu, natřeného bílou barvou.

I v ložnici se opakuje tlumená modrá a bílé doplňky. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Fotogalerie:

 

Trendy jsou WC tlačítka s metalickými detaily

 


You must be logged in to post a comment Login