Inspirace

Letošní Vánoce budou o minimalismu a přírodních materiálech

Od   | 

Blížící se advent nám tentokrát nedovolí bujaré sešlosti s přáteli a užívání si adventu tak, jak jsme zvyklí. Na to také letošní adventní trendy pamatují a naopak se vrací ke starým časům, tradicím, přírodním materiálům a vytváření rodinné, romantické pohody, při které tráví nejbližší rodina čas spolu. Podívejme se, co o letošním adventu pofrčí a garantujeme vám, že vás výzdoba opravdu nezruinuje!

Zavzpomínejte na staré časy

Co si nabudit trochu nostalgické nálady? Tradiční české Vánoce plné romantiky jsou letos in! Nebojte se použít staré slaměné ozdoby, nasušené plátky pomerančů, nebo voňavý badyán. Do dekorace zakomponujte jablíčka, nebo vlašské ořechy. Prohledejte půdu u babičky a vylovte stylové kousky vánoční dekorace. Interiér vyzdobte svíčkami, kouzelným betlémem a v adventním čase vytáhněte cibulákové nádobí, které jinak běžně nepoužíváte.

Slaměné ozdoby se vrací do módy. Zdroj: Pinterest

Geometrické tvary

Letošní adventní čas je spojený také s geometrickým motivem v podobě dvoubarevného, či tříbarevného cik-cak vzoru. Skvěle bude vypadat na dekoraci, vánočních ozdobách, či slavnostním prostírání. Vyzkoušejte klasickou kombinaci červené, zelené a bílé. Vsadit můžete však i na jemnější kombinace barev, jako je bílá, stříbrná a pudrově růžová.

Přírodní materiály

Letošní adventní výzdobě dominují také přírodní materiály, které předehnaly umělý materiál. Interiér lze vyzdobit například sklem, papírem, proutím, pytlovinou, režnými provázky, nebo dřevěnou dekorací. Skvělou dekoraci lze vytvořit z darů přírody během příjemné procházky. Nasbírejte s dětmi šišky, nejrůznější větvičky, dřívka, slámu, šípky, nebo mech a vytvořte si originální dekoraci s malými pomocníky. Interiér doplňte a provoňte sušeným citronem, pomerančem, skořicí, hřebíčkem, nebo badyánem.

Letošní Vánoce symbolizují přírodní materiály. Zdroj: Pexels

Zasněžená dekorace

Vzpomeňte si na dekoraci, která byla obalená umělým sněhem. Právě tyto Vánoce se zasněžený vhled opět vrací do módy, a to jak na interiérové dekoraci, tak i na vánočních větvích, stromcích, nebo na adventních věncích. Zasněžení lze koupit ve spreji v bílé, nebo šedé barvě. Některé spreje navíc obsahují i vánoční třpyt. A pokud domů pořizujete živý stromeček, můžete sníh aplikovat decentně i na něj. 

Trendy jsou “zasněžené” ozdoby, vločky ale můžete vyrobit z papíru. Zabavíte děti a vytvoříte tu správnou atmosféru. Zdroj: Canstockphoto

Minimalismus převažuje

Hojně zdobené domy letos střídá zejména jednoduchá a střídmá dekorace. Letošní advent se tedy ponese spíše v minimalismu. Vsaďte na kombinaci bílé a stříbrné barvy, kterou doplňte o třpytivý, nebo ledový efekt. Zaměřte se také na motivy a do dekorace zakomponujte jemná peříčka, ptáčky, srdíčka, nebo andílky. Nezapomínejte ani na skleněné ozdoby.

Minimalismus vládne letošním Vánocům. Zdroj: Pinterest

Pečené ozdoby

Pamatujete si na pečené ozdoby, které na stole ani na stromečku nevydržely do Štědrého dne? Udělejte si na vánoční pečení více času a přidělejte několik kousků perníčků, které použijete jako ozdoby na stromek, nebo na větvičky. Kreativní jedinci mohou vyzkoušet také perníkovou chaloupku, která ozdobí vánoční stůl. Důležité je upéct perníčky včas, aby do svátků změkly. Perníčky můžete použít také jako skvělou dekoraci na adventní věnce, kterou jednoduše připevníte pomocí tavné pistole.  

Stromek můžete ozdobit perníčky. Zdroj: Pexels

Vrstvení je v módě

Vrstvení není záležitostí pouze při oblékání, ale také při zdobení a dekorování. I tom adventním! O letošních Vánocích budou skvěle vypadat vrstvené mašle na stromečku, svátečním stole, nebo vrstvení prostírání. Vyzkoušejte ho také. 

Inspirace por slavnostní tabuli. Jak je vidět, stačí jedna barva a vánoční motivy a výsledek je zaručený.

Vrstvit můžete i na slavnostní tabuli. Zdroj: Pinterest

Recyklovatelný balicí papír

Letošní vánoce se nebudou nést v duchu nakoupených balicích papírů na jedno použití. Naopak, místo klasického balicího papíru vyzkoušejte dárky zabalit do zbylých látek, nebo do novinového papíru. Dárky tak budou vypadat originálně a stylově. Dozdobit si je můžete podle svého například šiškami z lesa, nebo jehličnatými větvičkami. Ekologicky lze myslet také u svátečně prostřeného stolu. Papírové ubrousky vyměňte za látkové, které jednoduše vyperete a můžete používat opakovaně. Také svíčky můžete vyrobit ze zbytku vosku, který vám doma zbyly. Vyzkoušejte to letos trochu jinak!

Zabalte dárky ekologicky a přitom originálně! Zdroj: Pexels

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login