Inspirace

Ani v létě nezapomínejte na dekorace okolo vstupních dveří a oken

Od   | 

Nejen interiér, ale i okolí domu si zaslouží trochu pozornosti v podobě vhodně zvolených doplňků a dekorace. Vstup do domu tak rázem dostane nový a neokoukaný vzhled, kterého si všimne každý host. Odlište se a vytvořte si dekoraci přesně takovou, která vystihuje nejen vás, ale i styl domova.

Zdroj: Pinterest

Využijte cedník

Máte doma cedník navíc, nebo vám zkrátka akorát překáží? Pak ho využijte jako závěsný, stylový květináč. Na ucha cedníku navažte důkladně provázek a udělejte očko, které na konci zafixujte karabinkou. Cedník tak můžete zavěsit ke vstupu do domu, vedle oken, nebo kamkoliv na terasu. Obarvit ho navíc můžete podle libosti nebo tak, aby do prostoru zapadl. Cedník nakonec naplňte hlínou a zasaďte do něj oblíbené květiny.

Cedník nepatří pouze do kuchyně. Využijte ho jako květináč. Zdroj: Pinterest

Květinová komoda

Našli jste na půdě po babičce starou komodu, nebo noční stolek? I takové poklady lze u vstupního prostoru použít jako dekoraci. Využít můžete i jednotlivé zásuvky jako květináče a umístit do nich například převislé květiny. Horní část komody taktéž obklopte květináči a samostatnou komodu natřete výraznou barvou.

Z komody mohou květiny přímo vyrůstat. Zdroj: Pinterest

Originální číslo popisné

Číslo popisné má na fasádě či na plotu umístěný každý. Napadlo by vás ale zakomponovat ho originálně a neotřele? Vyzkoušejte květináče s čísly, které jednoduše umístíte na verandu, nebo ke vstupu do domu. Okolo je doplňte lucernami, které dodají příjemnou atmosféru.

Číslo popisné může být originální. Zdroj: Pinterest

Ani rohožka nemusí být nudná

Popřemýšleli jste někdy nad tím, jak oživit vstup do domu? Pak vyhoďte starou a nudnou rohožku a nahraďte ji originální s veselým a barevným motivem. Rohožky můžete střídat tematicky podle ročního období, díky čemuž se vám nikdy neokoukají. I taková maličkost vám dokáže zlepšit náladu než vkročíte domů. 

Na léto vyzkoušejte například rohožku s motivem melounů. Zdroj: Pinterest

Osvětlení dodá tu pravou atmosféru

Ať už disponuje vstup do domu pohodovou verandou, nebo domů vede jen pár schodů, nebojte se ani sem zakomponovat osvětlení. Dokáže totiž zútulnit každý prostor a okolí vchodových dveří získá v podvečer úplně jiný vzhled. Skvěle vypadají zavěšené lampiony či dekorativní lampy.

Verandu před domem vyzdobte romantickým osvětlením. Zdroj: Pinterest

Svíticí stromek nemusí zdobit vchodový prostor pouze na Vánoce, ale i v létě. Zakupte již hotový proutěný stromek, nebo si vytvořte svůj a okolo namotejte světelný řetěz. Získáte tak originální letní dekoraci, kterou rozhodně nikdo nemá.

Svítící stromek v létě? Proč ne! Zdroj: Pinterest

Textilem nic nezkazíte

Máte-li před domem dostatek místa umístěte sem malé posezení, které se dá decentně a přitom stylově vyzdobit dekorací z textilu. Pastelově barevné polštářky s letními motivy, zajímavý ubrus, nebo přehozy a plédy – to vše promění a vylepší vstupní prostor do domu. Nezapomeňte, že si můžete pořídit i látky, kterým déšť ani jiné neduhy počasí nevadí.

Polštářky s letním motivem vyšperkují posezení. Zdroj: Pinterest

Stylový koutek

Před vchodovými dveřmi je možné si také vytvořit stylový koutek, kterého si všimne každý kolemjdoucí. Máte v kůlně staré vintage kolo? Pak ho zakomponujte do své výzdoby! Na řídítka zavěste košík s rozkvetlou květinou a okolo umístěte oprýskané, předměty, které vintage styl dokonale podtrhnou. 

Staré kolo udělá parádu v podobě dekorace. Zdroj: Pinterest

I okna jsou vidět

Při dekoraci u vchodových dveří také nezapomínejte na okna. Vyzdobte je letními květinami, stylovými závěsy, nebo si můžete vyrobit ruční dekoraci spolu s dětmi. Pořiďte si malé, závěsně květináče, které upevníte například ke konzoli u okna. Umístit do květináčů můžete různé druhy rostlinek a zároveň každou nádobu můžete zavěsit v jiné délce. K takové dekoraci ani nemusíte věšet klasické záclony a dělat si radost pohledem na zavěšené rostlinky celý den.

Zavěšené rostliny za oknem jsou trendy. Zdroj: Pinterest

Chcete-li si dekoraci zpestřit výrobou s dětmi, pak vyzkoušejte malé kytičky na okno. K ruce si vezměte barevný papír, nebo látku, ze které postupně vytvoříte malé kytičky. Ty následně provlékněte nebo nalepte na nitku a zavěste vedle sebe na okno. 

Zavěšené květiny zvládnete vyrobit s dětmi. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login