Inspirace

Ani v létě nezahálejte s výzdobou oken a dveří. Tipy na odvážné a hravé dekorace

Od   | 

Letní dekorace na vstupních dveřích i oknech je často opomíjena, což je velká škoda, protože právě nyní jsou zahrady, louky i lesy plné krásných dekorativních prvků. Nenechte je tedy smutné a prázdné právě v nejveselejším období v roce. Přinášíme vám inspiraci, jakou výzdobu zvolit, aby se nejeden kolemjdoucí zastavil a potěšil. 

Právě okna a dveře patří mezi místa, která jsou nejvíce na očích, aniž by někdo musel vkročit do vašeho domova. K létu patří především veselé pastelové barvy a motivy květů, které se dají do letní výzdoby skvěle a elegantně zakomponovat. 

Máte-li nad vstupem stříšku, můžete zasadit do květináčů rostliny, kterým by přímý déšť ublížil. Zdroj: Pinterest

Deštník plný květů

Dekorace, která vás bude stát jen pár korun a zároveň vchodové dveře vyzdvihne. K ruce si vezměte deštník, ať už jednobarevný, či s motivem – zkrátka by měl být veselý a určitě by se vám měl líbit. Do deštníku postupně naaranžujte umělé květiny, jako jsou například tulipány nebo luční kvítí. Květy budou z deštníku nenápadně vyčuhovat a vytvoří zajímavý pugét. Stačí je jen zafixovat stužkou zhruba v prostřední části deštníku a udělat mašli. Na dveře poté namontujte háček, na který deštník zavěsíte. Vytvoříte tak originální a opravdu decentní letní dekoraci.

Květy v deštníku vytvoří kouzelnou výzdobu dveří. Zdroj: Pinterest

Zmrzliny na dveřích 

Touto výzdobou se zavděčíte jak dětem, tak dospělým. Zavěšené zmrzliny na dveřích jsou zajímavým a celkem i odvážným doplňkem. Přichystejte si barevná klubíčka vlny a postupně z nich vytvořte střapaté koule, které lepidlem přichytíte k předem připravenému kornoutu například z papíru. Shora každé koule udělejte z vlny smyčku, kterou následně zavěste na provázek a umístěte na vchodové dveře. Fantazii se meze nekladou a je jen na vás, jestli zvolíte každý kornout jinak barevný, nebo se budete držet jedné, oblíbené barvy.

Zmrzlinový kornout se těší oblibě zejména u dětí. Zdroj: Pinterest

Neobyčejná klasika

Věnce na dveře se hodí v každém ročním období, jen stačí podle měsíců vyměnit tematiku a květiny. Proto se i v létě bude na dveřích skvěle vyjímat romantický věnec z nejrůznějšího kvítí a barevných stužek. Pokud si na své dveře představujete věnec, který by však měl být trochu odlišný od ostatních, je skvělým řešením vytvořit z květin jakýsi věnec ve tvaru foto rámečku. V květinářství, či jiných hobby marketech stačí zakoupit kovovou, nebo plastovou konstrukci ve tvaru obdélníku, a následně na ni asymetricky nalepit, pokud možno tavnou pistolí, nejrůznější kvítí, či jiné drobnosti. 

Místo věnce rámeček. Zdroj: Pinterest

Poohlédněte se po pokladech

Práší se vám v kolně již několik let na staré kolo? Právě to může být skvělým předmětem pro vytvoření dokonalé letní dekorace. Oprašte ho a umístěte na verandu, nebo poblíž vchodových dveří. Na řídítka zavěste košík se zasazenými letničkami, jako jsou například převislé surfinie či pelargonie. Kolo můžete nechat pouze takto, nebo okolo umístit stoličky s květináči či jinými doplňky. Uvidíte, že i taková maličkost vnese ke vstupu do domu romantickou a letní atmosféru. 

Staré kolo lze využít jako letní dekorace na verandu. Zdroj: Pinterest

Maličkosti dělají divy

Poohlédněte se po dekorativních předmětech, které se dají přímo zakoupit a pouze umístit před vchodové dveře. Ušetří vám nejen čas, ale i práci. Tematické pro léto jsou například cedule, barevné květináče nebo skládací židličky. Odlišit se ale můžete i výzdobou v podobě papírové imitace letní obuvi. Originální letní dekoraci vytvoříte díky barevným holínkám, do kterých umístíte umělé květiny. 

Velké cedule a barevná dekorace. To vše k létu patří. Zdroj: Pinterest

Klasické holínky vyplňte kvítím. Získáte originální letní doplněk. Zdroj: Pinterest

Oáza za okny

Kromě vchodových dveří, si letní výzdobu zaslouží také okna. Ta by měla dělat radost nejen ze zahrady, ale i uvnitř. K létu patří bezpodmínečně květiny, které můžeme natrhat například na zahradě a umístit je do různorodých váziček, hrníčků, nebo porcelánových konviček na parapet tak, abychom je dobře viděli. Důležité je použít pestré a veselé barvy, které navodí letní atmosféru i během pochmurných dnů.

Květiny ve vázičkách na parapetech navodí léto. Zdroj: Pinterest

Krajková okna

Nechcete na okna věšet záclony, ale zároveň máte rádi krajku? Pak ji na okna zakomponujte trochu jinak. K ruce si vezměte dřevěný rám, který by měl velikostně odpovídat přesně šířce i výšce vašeho okna. Poté si stačí sehnat krajkovou látku, nebo použít starou záclonu a vystřihnout přesný rozměr podle dřevěného rámu. Látku na něj upevníme pomocí čalounické sponkovačky a posadíme do okna. Výhodou této dekorace je, že ji můžeme jednoduše z okna odstranit.

Krajka na rámu se bude v okně vyjímat. Zdroj: Pinterest

Papírové mámení

Letní dekorace lze jednoduše vyrobit i z klasického papíru. Do výroby můžete zapojit také děti a strávit tak příjemné tvořivé chvilky společně. V papírnictví si stačí sehnat zásobu barevného papíru, ze kterého následně vystřihejte různobarevné motýlky podle šablony. Ještě hezčího efektu docílíte, pokud motýlka složíte ze dvou různých barev. 

Asymetricky umístění motýlci na okně vypadají dokonale. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

Kam pro zahradní osvětlení?


You must be logged in to post a comment Login