Inspirace

Jak použít lana a sítě v interiéru

Od   | 

Lana a rybářské sítě se běžně používají v interiérech blízkých vodě. Pomalu se však vkrádají i do interiérů, které jsou modré hlubině vzdálené. Možná proto, že s sebou přinášejí prvek dobrodružství, a také proto, že jejich použití bývá finančně dostupné.

Nejběžnější použití těchto lodních prvků bývá v interiéru na schodišti. Sítě se vypínají místo zábradlí, a není-li schodišťová podesta v přímé komunikační cestě, pak se může vypnout místo ní, podobně jako na přídi katamaránu, a to pro odpočinek a relaxaci. Samozřejmě, že pro tento účel musíme vybrat síť, která je pevná a udrží zatížení. K tomu musíme vymyslet i dostatečné připevnění. To provádíme pomocí ocelových háčků umístěných do pevné konstrukce, nebo je třeba přibít hřebíky, což však není flexibilní. Kromě sítí můžeme na schodišti použít také lana, a to buď k vypnutí do konstrukce zábradlí, nebo jako zábradlí na stěně, o které se jistíme při výstupu a sestupu po schodišti.

Lana a nábytek

Lana se často používají i jako doplněk nebo dekorace nábytku. Může na nich být zavěšeno křesílko, noční stolek nebo dokonce i postel. K tomuto účelu se musí samozřejmě použít pevná lana s dostatečnou nosností a ukotvit je řádně do stropu. Z lan se dělají i závěsy nebo samostatné dekorace. Ozdobit jimi můžeme cokoliv od doplňků (zrcadla, květináče, stolky) přes části nábytku (pelest postele), nebo je využít samostatně. Třeba jako věšák, stínítko nebo v kombinaci s kabelem a žárovkou z nich udělat svítidlo. 


You must be logged in to post a comment Login