Kuchyně

Kuchyňský ostrůvek? Rozhodně ano!

Od   | 

Při plánování nové kuchyňské sestavy možná váháte, zda do ní naplánovat také kuchyňský ostrůvek. My jsme jednoznačně pro jeho zřízení. Aby ne. Podléhá veškerým moderním trendům a je praktickou součástí každé kuchyně.

I přesto, že si tento, povětšinou solitérní kus, klade nároky na dostatek místa v kuchyni, určitě byste měli jeho přítomnost v té vaší zvážit.  A to hned z několika důvodů.

V případě, že zvolíte „čistou“ variantu bez sporáku a dřezu, získáte díky ostrůvku velký prostor pro přípravu vašich kulinářských dobrot, ale také dodatečné místo k sezení, které ocení každý člen domácnosti, zvláště děti, které tak rády pomáhají s vařením.

Celou reportáž najdete zde

Abyste ušetřili nějaký ten centimetr, nechejte si navrhnout ostrůvek tak, aby se barové židličky daly zasunout pod pracovní desku. I když s prostorem v kuchyni nebojujete, uvidíte, že tato vychytávka je velice praktická.

Sezení u kuchyňského ostrůvku můžete využít nejen jako snídaňový pult, ale může vám zcela nahradit jídelní stůl. Nebojte se potlačit stereotypy klasické jídelny a stolujte ve velkém stylu.

Dalším plusem, který kuchyňský ostrůvek nabízí, je rozšíření úložného prostoru. Skříňka navíc přijde vždycky vhod, a pokud do ní uskladníte jídelní soupravu, máte vyhráno. Nádobí si pohodlně připravíte na pracovní desku ostrůvku nebo rovnou na stůl v jídelně. Už žádné šplhání pro talíře do horních skříněk.


Čelní stranu ostrůvku můžete také vyplnit otevřenými policemi, které jsou dnes na poli kuchyňských interiérů velkým trendem, a zabydlet je svými oblíbenými dekoracemi nebo knížkami. 

Hromadí se vám doma lahve s vínem a už nevíte, kam s nimi? Využijte kuchyňský ostrůvek zároveň jako malou vinotéku. Znalci vína by jistě namítli, že toto skladování není vhodné, z hlediska designu však celá kuchyň bude působit stylově.

Kuchyně je místem, kde se nejenom vaří, ale zároveň tato tvoří srdce domova. Setkává se tu rodina i přátelé, řeší se zde všechny radosti i starosti všedního dne, je centrem společenského dění celé domácnosti. Proto je stále oblíbenější její propojení s obývacím pokojem. V kuchyňském ostrůvku tak můžete mít vždy po ruce třeba svou knihovnu nebo jídelní soupravu pro servírování pokrmů.

A jaké je ideální uspořádání kuchyně s kuchyňským ostrůvkem?

Jestliže to prostor dovoluje, postavte ostrůvek do středu místnosti a zvolte takovou barvu předních ploch, která bude kontrastní se zbytkem kuchyňské linky. Ideální variantou je, když máte k ostrůvku přístup ze všech stran a můžete do něj zabudovat varnou nebo mycí zónu. To však vyžaduje svůj vlastní přívod vody a elektřiny.

Ať už budete u kuchyňského ostrůvku stolovat, připravovat pokrmy nebo se jen tak bavit, určitě nezapomeňte na kvalitní osvětlení. Kromě toho, že vám prakticky poslouží, udělá z ostrůvku magnet, který upoutá pozornost každého na první dobrou!

Foto: archiv


You must be logged in to post a comment Login