Kuchyně

Kuchyňská linka přesně dle vašich představ

Od   | 

Kuchyně se v dnešní době stále častěji propojuje s obývacím pokojem. Je příjemné když přijde návštěva, nejsme zavřeni v jedné místnosti několik hodin, ale můžeme se bavit s ostatními členy domácnosti, případně návštěvou.

Proto jsou dnes tak populární kuchyně spojené s obývacím pokojem a samozřejmě také případně jídelnou (kterou ale lze považovat za součást kuchyně). Můžete si tak povídat s vaší drahou během přípravy jídla, společně sledovat televizi, plánovat dovolenou, probírat pracovní záležitosti nebo cokoliv jiného. A samozřejmě se zapojit do vaření!

Sice existují zapřisáhlí odpůrci tohoto uspořádání, kteří upozorňují na pronikání pachů z kuchyně do obývacího pokoje apod., to je pochopitelně pravda. Ale upřímně, pachům linoucím se z kuchyně do dalších prostor domu lze v praxi jen málokdy efektivně zcela zabránit i v případě kuchyně samostatné.

Pro dokonalý design

Zatímco dříve jsme si vystačili se sektorem z prodejny nábytku, u kuchyně jako přímé součásti obytných prostor máme obvykle vyšší nároky na design. Vizualizace kuchyně na míru je možná v kuchyňském studiu, kde nám v grafickém programu navrhnou kuchyňskou linku přesně dle našich požadavků. A to ať co do rozměrů, tak co do jednotlivých prvků. Můžeme vybírat z nepřeberného množství dekorů a povrchů a buďte si jisti, že v té záplavě vzorníků strávíte opravdu mnoho času a kuchyňské studio navštívíte ještě mnohokrát, než doladíte všechny detaily a zadáte finální zakázku.

Velký výběr, velké možnosti

A také velké možnosti to pokazit, pokud váš cit pro design není úplně špičkový, a tak trochu tápete, co vlastně chcete. Velký výběr je ale pozitivní a je prakticky ve všem, můžeme začít rukojetí na dvířka a skončit dřezovou baterií. Kuchyňský dřez je také kapitolou samou pro sebe. Na výběr máme z těchto možností:

  • nerezové
  • granitové
  • kompozitní

Klasický nerezový dřez je spíše na ústupu, a to i kvůli klesající kvalitě a tloušťce běžně používaného nerezového plechu. Velice populární jsou naopak dřezy granitové, které jsou velmi odolné, snadno se udržují a nejsou na nich natolik patrné fleky po kapičkách vody. Můžete si vybrat granitové dřezy nejrůznějších velikostí a tvarů, které zapadnou do dispozice vaší kuchyně co nejlépe. V neposlední řadě existují v různých barvách, vypadají moderně a lze je pěkně sladit se vzhledem moderní kuchyňské linky.

Stolujeme stylově

Nedílnou součástí většiny kuchyní bývá také jídelna. Někdy je prostor určený pro stolování opticky oddělen, je samozřejmě také možnost mít jídelnu zcela samostatně, je to vždy velmi individuální dle dispozic domu či bytu. Dominantním prvkem jídelny je pochopitelně jídelní stůl, který byste měli sladit se zbytkem vybavení kuchyně. Můžete si například koupit ubrusy na stoly v pěkném designovém provedení. Bytové doplňky jsou dnes celá samostatná kategorie, kde není výběr o nic menší než v čemkoliv jiném, je tomu spíše přesně naopak. Dekorací a doplňků je tolik, že si na své přijde opravdu každý.


You must be logged in to post a comment Login