Kuchyně

Kuchyňská linka v barvě betonu podtrhne originalitu vašeho domova

Od   | 

Když se o něčem řekne, že je to na beton, tak to znamená, že je to pravda! A pravda je to, že beton v interiérech dneska prostě frčí.

Beton je materiál svým charakterem spíše studený, a tak se dobře hodí k trendu minimalismu a industriálu. Minimalismus nařizuje čisté plochy, minimum doplňků a vzdušnost, kdežto industriálnímu stylu vycházejícímu ze starých továrních hal nevadí větší množství doplňků ani menší prostory. Abychom našli spojnici mezi oběma styly, vypravme se do kuchyní, kde se poslední dobou beton a jeho imitace hojně uplatňuje a oba styly podtrhuje.

Kuchyň značky Bauformat kombinuje tři modely – San Remo světlý dub v odstínu písku, Porto S hedvábný mat v odstínu Carbon a Bern Art dekor čedič, zdroj Oresi

Ostrůvek kuchyně značky Livanza je z modelu Denim v barvě Art dekor beton, zdroj Oresi

Originál i imitace

Ve své skutečné přírodní podobě se využívá pohledový beton v kuchyni třeba na stropě či na zdech. Fajnšmekři si z něj mohou nechat vyrobit i pracovní desku. V podobě dekorativní betonové stěrky se beton často vyskytuje v prostoru za pracovní deskou na takzvaných kuchyňských zádech. Když je stěrka kvalitní, tak jde o praktické řešení, protože se tento namáhaný prostor velmi dobře udržuje v čistotě.

Na zdi za pracovní deskou je nenesená speciální voděodolná stěrka

Pracovní desku z betonu si lze nechat vyrobit přímo na míru

V poslední době se dekor a barvy betonu hojně vyskytují na pohledových plochách kuchyňských dvířek a zásuvek. Jde samozřejmě o imitace betonu v nejrůznějších odstínech, kdy se jedná o materiály jako je speciální plast, keramika, lamino či fólie s natištěným motivem betonu. V dnešní vyspělé době lze díky digitálnímu tisku dosahovat dokonalých napodobenin jakýchkoliv přírodnin, takže je od originálu na první pohled těžko rozpoznáte.

Čela dvířek kuchyně NX950 jsou z keramiky v dekoru šedého betonu, zdroj: Schuller

Imitace betonu je použitá na pracovní desku ostrůvku a na obkladu zdi kuchyně Pax v bílém provedení, zdroj Siko

Imitace dřeva potlačuje chlad betonu v kuchyni model NK22435 v dekoru Stone Beton, zdroj Nolte

Imitace betonu se také často používá na obkládačkách a dlažbě, které jsou v tomto dekoru v kuchyni také velmi často k vidění. V neposlední řadě jsou hodně in nejrůznější betonové doplňky jako třeba svítidla, hodiny, vázy, mísy, atd. Seženete i „betonové“ fototapety, kterými můžete okrášlit zdi kuchyně, nebo lze tapetu použít na kuchyňská záda a překrýt ji sklem.     

Kuchyň dotvářejí keramické obkládačky Akira značky Atlantic Tiles, imitace betonu, rozměr 45 x 90 cm.

Společný prostor pro kuchyň a další obytné místnosti můžete ozvláštnit fototapetou s obrázkem betonu, zdroj: Tepety Metro Florenc

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login