Kuchyně

Kuchyňská baterie, kterou ovládáme hlasem. Nejen!

Od   | 

Kolikrát se vám stalo, že jste s plnýma nebo špinavýma rukama potřebovali pustit vodu v kuchyni a byl to problém. S touto baterií je tomu konec! Zkrátka jí řeknete, ať pustí vodu, a ona teče. A nejen to… To není budoucnost, ale současná realita. Taková baterie skutečně existuje a můžete ji mít v kuchyni i vy! 

Přestože to na první pohled není patrné, Connected Kitchen firmy Dornbracht toho umí mnohem víc, než vás pouze poslouchat. Je vybavena moderní elektronickou technologií, která ji ovládá třemi různými způsoby. 

Pomocí ovládače snadno nastavíme množství a teplotu vody

První z nich se jmenuje Smart Tools a díky ní můžeme nastavit přesné množství a teplotu vody a baterie ji přesně napustí. V kuchyni díky tomu už nebudete potřebovat odměrku ani teploměr. Další možností, jak spustit vodu, je pomocí nožního senzoru. Jak název vypovídá, je to čidlo zabudované ve spodní hraně kuchyňské linky a aktivací nohou se voda spustí. Poslední možností je ovládání baterie hlasem. Stačí jednoduchý příkaz např. omyj salát a baterie naplní dřez vodou, přičemž Connected Kitchen automaticky zvolí ideální množství a teplotu vody k šetrnému omytí salátu.

Connected Kitchen můžeme ovládat i nohou

A to ještě není všechno!

Na přání lze Connected Kitchen rozšířit také o kameru a takzvané zařízení „bot“ od digitalSTROM. „Bot“ průběžně shromažďuje informace o chování uživatele a tyto následně předává baterii. Ta se díky nim naučí rozpoznat, zda si někdo chce umýt ruce, naplnit sklenici nebo umýt jablko a podle toho nastaví množství a teplotu vody. Inteligentní kuchyně se tak zaměřuje na člověka a jeho individuální potřeby, zatímco technika zůstává diskrétně v pozadí.

Foto: Dornbracht, Kamera: HomeInCube


You must be logged in to post a comment Login