Kuchyně

Na návštěvě ve venkovské kuchyni s moderními prvky

Od   | 

Současná podoba malého rodinného domku vznikla po celkové rekonstrukci. Novému domovu chtěli majitelé vtisknout ležérní atmosféru tradiční středomořské domácnosti, ve které se nenásilně potkávají staré prvky s novými. 

Kuchyňské zařízení tvoří linka s mycí zónou, varný ostrůvek a mělké police pod okny. Kuchyň od obývací části opticky dělí cihlový obklad na stěnách

Při výběru materiálů se majitelé zaměřili na dřevo a keramickou dlažbu, jejichž kombinace se v různých podobách prolíná celým domem. Výrazným prvkem v kuchyni je cihlový obklad Cotto, který jí propůjčuje venkovský ráz a opticky ji odděluje od obývací části. Celý prostor příjemně zatepluje i podlaha z běleného dubu.

V horní části kuchyně zvolila majitelka ukládání do otevřených polic

Při zařizování kuchyně zavrhli majitelé klasickou sestavu a rozhodli se pro nábytek na míru s horními otevřenými policemi. Důležitým prvkem kuchyně je ostrůvek, kde je varná zóna s indukční deskou a dvěma troubami – pečicí a parní. Na opačné straně ostrůvku směrem k jídelnímu stolu jsou otevřené police s velkými úložnými prostory.

Na straně směrem ke kuchyňské lince jsou v ostrůvku zabudované trouby

Z druhé strany ostrůvku jsou otevřené police

Ostrůvek je umístěný tak, že při vaření umožňuje výhled do obývací části, takže pro majitelku představuje i důležitý komunikační prostor. Výraznými prvky v kuchyni i obývací části jsou různé starožitné předměty, které společně s použitými materiály propůjčují prostoru příjemnou domáckou atmosféru.

Židle po předcích majitelé opravili a natřeli, jídelní stůl pořídili v bazaru

V podobném duchu jako kuchyň je zařízená i koupelna s jednoduchým sprchovým koutem a velkou masivní skříňkou se dvěma miskovými umyvadly.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login