Kuchyně

Kuchyně ve stylu francouzského venkova

Od   | 

Pohodová venkovská atmosféra, světlé tóny a přírodní materiály… To jsou hlavní charakteristiky francouzského regionu Provence i kuchyně zařízené právě v tomto jedinečném stylu…

Nábytek s patinou

Pro interiér v duchu Provence je typický nábytek, na němž se viditelně podepsal zub času. Není přitom třeba čekat, až zestárne sám, půvabnou patinu lze vykouzlit i na moderních materiálech. Volit lze mezi klasickými foliovanými a exkluzivními lakovanými dvířky. „U fóliovaných dvířek T.classic stojí za patinovaným kouzlem ruční práce, a tak jsou každá dvířka naprostým originálem. Tato patinace spočívá v nanášení barvy, která je posléze ručně stírána, a díky tomu částečně zůstává ve struktuře dřevodekoru, čímž naprosto věrně napodobuje dlouholetý proces stárnutí přírodních materiálů vznikající dlouholetým užíváním a působením vnějších vlivů,“ vysvětluje Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea, tradičního výrobce nábytkových dvířek. U lakovaných dvířek T.lacq s patinou zase dokonalá iluze stářím opotřebeného nábytku vzniká především díky vybroušení přímo základu materiálu, na který je nanášena konkrétní barva, a ta je potom ještě ručně vytřená. Povrch dvířek je poté opatřen ochranným matným lakem, který dvířkům zajistí voděodolnost a stálobarevnost, takže patina na nábytku ani po čase nevybledne. A co víc? U fóliovaných i lakovaných dvířek lze vzhled venkovského francouzského stylu ještě více podpořit frézovanými motivy.

Patinovaná lakovaná dvířka T.lacq. Zdroj: Trachea

Nepostradatelné dřevo

S atmosférou francouzského venkova je spjaté také pravé dřevo a klasický masivní nábytek. Díky drásanému povrchu navíc věrohodně navodí dojem časů dávno minulých. „Atraktivní povrchová úprava drásání u dvířek T.masiv spočívá ve vybrušování jarní vrstvy dřeva, čímž dochází k plastickému zvýraznění jeho kresby. Smrková dvířka T.masiv jsou konstruována jako třívrstvý sendvič ze spárovky, přičemž silnější střední vrstva je orientována kolmo na vnější, díky čemuž se předchází deformacím, jinak zcela běžným u masivního dřeva. Naopak varianta z dubového dřeva je složena z masivních dílů a vyztužena střední příčkou,“ popisuje Martin Dusík z Trachey. Povrch je opatřen matným lakem, díky kterému na nich nezůstávají otisky prstů.

Dubová dvířka T.masiv. Zdroj: Trachea

 

Kterou variantu pro svoji kuchyni ve stylu francouzské Provence zvolíte? Vybírejte ZDE

 

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login