Kuchyně

Kuchyně, ve které neztloustnete

Od   | 

Určitě víte, že barvy ovlivňují náladu. Víte ale, že barvy ve vaší kuchyni mohou mít pozitivní (nebo negativní) vliv na vaše zdraví a štíhlou linii? Oblečte svou kuchyni do svěžích barev, které nebudou dráždit vaše chuťové buňky a stanou se v horkém létě osvěžující oázou. 

Klasicky doporučovanými barvami pro kuchyni jsou oranžová, oranžovožlutá, cihlově červená, lososová, rezavá či hnědá. Tyto teplé barvy podle psychologů zvyšují chuť k jídlu a jsou hojně využívány v restauracích. Dnešní populace je však v situaci, kdy se se zvyšující hmotností snaží proti chutím spíše bojovat. Moderní kuchyňský design proto dnes sází spíše na neutrální a pastelové odstíny, které malým interiérům kuchyní dodávají prostor, lehkost a dojem čistoty. Světlé barvy jsou povzbuzující a nevtíravě motivující. Interiér kuchyně tak zůstává vzdušný a osvěžující.

Teplé oranžové, žluté či červené tóny se velmi dobře uplatňují na nádobí. Jídlo, které moc nemusíme, nám bude na oranžovém talíři chutnat více, než na tmavě modrém. Nápoj v červeném hrnku nás zahřeje více než v modrém. A limonáda v růžově zbarvené sklenici bude zdánlivě sladší než ve sklenici bezbarvé. Pro inspiraci jsme připravili několik báječných barevných palet, které nebudou pokoušet vaše chuťové buňky a vytvoří svěží letní interiér. Bílá barva je základ. Kombinujte ji s azurovými tóny a se zelenou nebo šedou. Levandulové, azurové a modré odstíny nám pomáhají bojovat se všudypřítomným stresem a zelená podporuje optimismus a dobrou nápadu. I v kuchyni se potřebujeme cítit dobře. Jako doplňkovou volte barvu žlutou, oranžovou, zlatavou, jasně červenou v sytých odstínech. Vnesete tak do interiéru radost a energii.


You must be logged in to post a comment Login