Kuchyně

Kuchyně snů – návrat dřeva do srdcí našich domovů

Od   | 

Také milujete dřevo? To, jak dýchá, voní a jeho vzhled, který dělá domov příjemnějším a útulnějším? Máme pro vás skvělou zprávu. Dřevěné kuchyně jsou zase v kurzu. Současné trendy odráží snahu lidí o úspornější a ekologičtější žití. S tím také souvisí návrat k přírodním materiálům, mezi které dřevo nesporně patří. 

Pracovní plocha

Vezmeme to pěkně od začátku. Pracovní plocha je základem každé kuchyně. Měla by být z kvalitního a z pevného dřeva. Tohoto materiálu se bát nemusíte, dobře udržované dřevo vydrží po generace. Za ideální hloubku pracovní kuchyně je považováno 60 cm. Sofistikovaným řešením je protáhnout desku pracovní plochy a navázat tak na jídelní stůl. Využijete tím jeden dlouhý masivní kus desky a výsledek bude vypadat naprosto dokonale.

Ostrůvek v kuchyni

Jestliže je pracovní plocha základem kuchyně, ostrůvek je potom jednoznačně dominantou. Někdy mohou posloužit ostrůvky jako varná plocha, jindy zase nahradí plochu přípravnou. Do kuchyňského ostrůvku můžete zakomponovat i kuchyňský dřez. A když už je řeč o kuchyňském dřezu, je dobré zmínit i dřezové baterie. Aby byl vzhled kuchyně kompletní, můžete k dřezu vybrat i designové baterie. Nadčasový chrom se bude s dřevěným ostrůvkem skvěle doplňovat.

Kombinace dřeva a jiných materiálu

Přírodní materiál se nejlépe doplňuje s jiným přírodním materiálem. Tím může být například kámen, keramika, sklo nebo nadčasový nerez. Dřevěnou pracovní desku nebo již zmiňovaný kuchyňský ostrůvek tak můžete doplnit o kamenný nebo nerezový kuchyňský dřez. Právě nerezová ocel je pro svou pevnost, odolnost, a tím pádem i dlouhou životnost, hlavní volbou při výběru dřezu.

Potřebujete vybavit kuchyň?

Kuchyňské baterie, dřezy, sety a jiné příslušenství vám nabízí český e-shop Sanitino.cz. Vybrat si můžete z opravdu široké nabídky světoznámých výrobců vybavení do kuchyní. Zboží, které na e-shopu najdete, má garantovanou záruku 2–5 let. Nevíte si s výběrem rady? Nebojte se obrátit na jejich infolinku nebo e-mail. Odborníci přes sanitární vybavení koupelen a kuchyní vám rádi pomohou.

 


You must be logged in to post a comment Login