Kuchyně

Kuchyně se skrýší (ne)jen pro malé spotřebiče

Od   | 

Bílá kuchyňská linka s detaily z dubu byla navržena na míru prostoru, a proto velmi přirozeně zapadá do celkové koncepce interiéru. Na první pohled sice působí velmi jednoduše, ale za dvířky se nacházejí důmyslná řešení, která poskytují dostatek úložného prostoru. Proto jedním slovem a bez nadsázky můžeme o této sestavě říci: dokonalá.

Vestavěná část má délku 380 cm a standardní hloubku 60 cm. Ostrůvek má rozměr 210 x 90 cm.

Aby kuchyňská sestava působila maximálně kompaktně, je hlavní část vestavěná do niky. V jejím středu se nachází pracovní plocha a mycí centrum, jejichž záda nezdobí obklady ani sklo, ale jsou proměněny v úložný prostor. Za posuvnými dvířky vzniklo 30 centimetrů hluboké místo na uložení menších spotřebičů a kuchyňských pomocníků. Tím návrháři ze studia Le Bon docílili jednoduchého a čistého vzhledu, přitom je vše potřebné po ruce. Za dvířky se kromě chladničky s mrazničkou nachází dostatek úložného prostoru.

Navazující jídelní stůl má masivní dubovou desku, kterou odlehčuje subtilní podnoží

Ten vznikl i díky navazujícímu panelu, který bylo nutné vytvořit, aby skryl instalaci k odsavači par. Kromě jeho prvotního poslání také zároveň osvětluje celou pracovní desku kuchyňského ostrůvku s indukční varnou deskou. Ostrůvek zamezuje přímému pohledu do kuchyně a díky integrovaným zásuvkám také rozšiřuje úložný prostor. 

Do 30 cm prostoru za dřezem je možné ukrývat menší spotřebiče a kuchyňské nářadí

Dvířka jsou vyrobena z voděodolného matně bílého laminátu, který je velmi příjemný na dotek a spolu s dubovými částmi vytváří nadčasovou kombinaci. Sestavu doplňuje jídelní stůl s dubovou masivní deskou s živou hranou. Robustní provedení odlehčuje moderní kovová podnož a jednoduché jídelní židle.

Do panelu, který vznikl kvůli úschově kabeláže, byly navrženy osvětlené police zvýrazněné tenkým dubovým obložením

Zajímavým prvkem celé kuchyně je pracovní deska vyrobená ze speciálního odolného bílého skla, jemuž nevadí horké hrnce ani ostré nože. Její jemná linka je velmi nenápadná, což ještě umocňuje už tak elegantní vzhled sestavy.

Fotogalerie:

Foto a realizace: Le Bon


You must be logged in to post a comment Login