Kuchyně

Z kuchyně v retro stylu na vás dýchne pohoda

Od   | 

Stále rostoucí obliba retro stylu ukazuje, že staré věci pořád milujeme. Patříte také do téhle skupiny lidí? Zjistěte, co je retro a jak si v podobném duchu zařídit kuchyň.

V retro kuchyni se soustřeďte i na detail, jakým je úchytka. Vhodné jsou kovové nebo keramické

Obecně se jako retro označuje něco minulého, zaniklého. Nejčastěji se retro období vztahuje k 50. až 80. letům 20. století. V umění se za retro považuje doba mezi roky 1940 až 1950. Patří sem v podstatě vše bez ohledu na kvalitu. Pokud byste se ale inspirovali vintage stylem, je naopak kvalita velice důležitá, což by ostatně měla být vždycky. Pro retro jsou tradičními materiály dřevo, mosaz, litina, plast, umakart nebo chrom. Nechyběly odvážné barvy, vzory, geometrické obrazce, motivy květin. Určitě si ještě vzpomenete nebo se podívejte na byty vašich babiček nebo fotky interiérů z tohoto období.

Nebojte se barev. Zdroj: Pinterest

Kredencí nic nezkazíte

Vybírejte kuchyňskou linku v dekoru dřeva nebo v bílé barvě. Velice dobře vypadají rámečky se skleněnými výplněmi a ke škodě není ani vzhled patiny. Do jídelny postavte stůl s masivní deskou a židlemi stejného vzhledu. Do retro kuchyně se hodí klasická rohová lavice s úložným prostorem. Pokud chcete v tomto směru opravdu zazářit, pořiďte místo běžné kuchyňské sestavy kredenc. Dodá místnosti styl, a protože bývá vybavena bezpočtem zásuvek a poliček, získáte úložiště pro mnoho různých, často jinam nesložitelných, předmětů.

Vhodné spotřebiče podtrhnou styl

Celkový vzhled rozhodně podtrhne vhodná volba spotřebičů. Ideální jsou volně stojící s nepřehlédnutelnými tvary a barvami. Vybírejte pestré odstíny, jako je modrá či červená, případně ladné pastelové barvičky. Kromě sporáku či chladničky s mrazničkou působí velmi pěkně volně stojící mixér, kávovar či další menší spotřebiče. Většina spotřebičů je navíc doplněna keramickými ovladači a typickými budíky.

Zdroj: ETA

Atmosféru doplníte dekoracemi a poličkami

K typicky retro doplňkům patří velké hodiny z kovu, malá přenosná rádia, pop-art plakáty, barevné květináče, teploměry, lustry a lampičky se zaoblenými stínítky. Nezapomeňte na poličky, krajkové záclonky do oken a závěsy s dekorem drobných kytiček či kostiček. Když ještě přidáte ubrus, polštáře a utěrky ze stejné látky, získáte dokonalou retro kuchyň, kde z každého koutu dýchají staré časy.

Atmosféru podpoříte i vhodným obkladem. Zdroj: Obklady Vilímek

Fotogalerie:

 

Čím může být vybaven dřez?


You must be logged in to post a comment Login