Kuchyně

Kuchyň s nádechem nostalgie: oblečte ji do vanilkové!

Od   | 

Vanilka nejen krásně voní, ale také skvěle vypadá v interiéru coby sestava kuchyňského nábytku. Je totiž barvou optimistickou a navozuje příjemnou atmosféru, kterou v kuchyni každý jistě velkoryse přivítá.

Vanilková patří mezi zákazníky hned po bílé mezi nejoblíbenější barevné provedení a je typická především pro kuchyně v takzvaném venkovském stylu. Hodí se zvláště do malých prostor, kde si dokáže dobře pohrát s optikou a místnost příjemně prosvětlí.

Vsazený keramický dřez je neodmyslitelnou součástí kuchyně ve venkovském stylu.

Přední plochy kuchyně ve vanilkovém odstínu vyvolávají vzpomínky na staré časy.

Kromě venkovského stylu je jemně nažloutlý odstín dvířek ideální volbou pro ty, kteří mají v oblibě retro. Jistě si tuto barvu v kuchyni vybavíte ze starších seriálů nebo z panelákového bytu vašich prarodičů. Pokud jste tedy příznivci tohoto stylu a chcete do bytu otisknout kousek nostalgických vzpomínek, vanilková kuchyně určitě splní vaše očekávání.

Typická retro kuchyně oživená doplňky v tyrkysových odstínech.

Co myslíte, povzbudil by váš apetit sytější vanilkový odstín?

Na své si přijdou ale i milovníci klasických a moderních kuchyní. Ať už zvolíte hladké přední plochy v lesklém nebo matném provedení, s úchytkami nebo bez, světlý, krémový odstín se v místnosti postará o navození svěžího a útulného dojmu.

Kombinace teplých tónů vytvoří v srdci vašeho domova příjemnou atmosféru.

Ke skříňkám ve smetanových odstínech se hodí i tmavě šedá pracovní deska.

S jakou barvou kombinovat vanilkovou kuchyni?

A s jakými barvami a barevnými doplňky se dá vanilková kuchyň kombinovat? Nejlepší spojení je samozřejmě s přírodními odstíny masívního dřeva, ať už se jedná o nenápadnější dub nebo výraznější třešeň, případně mahagon. V těchto tónech můžete kuchyň doplnit pracovní deskou, židlemi i jídelním stolem, pokud byste pak nechtěli celou kuchyň ve vanilkovém odstínu, můžete ji doplnit třeba samostatným ostrůvkem v tomto kontrastním provedení.

Kuchyňský ostrůvek v kontrastním tmavém provedení do vanilkové kuchyni skvěle zapadne.

Vanilkový odstín se dá v kuchyni dobře kombinovat např. s ořechovými pracovními deskami a zástěnami.

Nemusíte se omezovat ale pouze na kombinace barev se dřevem, vanilková kuchyň se dobře snese i s bledě modrými a tyrkysovými odstíny, ale i s limetkou nebo světle zelenkavou, kterou můžete použít například jako kontrastní pozadí na stěnách.

Mahagonová podlaha s pracovními deskami dodají vanilce požadovaný kontrast.

Světle zelená výmalba dokáže vanilkovou kuchyň barevně oživit.

Fotogalerie:

Foto: Oresi, Livit, Kuchyně Šafaříková, Pinterest


You must be logged in to post a comment Login