Kuchyně

Kuchyň s atriem

Od   | 

Kuchyň, která je součástí otevřeného přízemního prostoru, situovali autoři návrhu do centrální části rodinného domu. Nezvyklým prvkem je i malé atrium, které je umístěné za zády kuchyňské sestavy.

Prosklená zadní plocha nad pracovní plochou poskytuje při vaření příjemný výhled do zimní zahrady

Návrh celého objektu vychází ze čtvercové základny, do které jsou po obvodu začleněna tři atria, čtvrté je uprostřed domu, kde slouží jako malá zimní zahrada. Ze strany od kuchyně je tento prostor oddělený skleněnou deskou, která tvoří záda kuchyňské sestavy.

Pohledové plochy kuchyňský nábytku jsou z vysoce odolného materiálu Thermopal v provedení vysoký lesk

Hlavním materiálem v celém domě je dřevo, které je dominantní zejména na stropě v podobě čtvercové konstrukce. S ohledem na množství tohoto materiálu v interiéru se majitelé rozhodli pro kuchyň v nadčasovém bílém provedení. Efektní kontrast k bílému nábytku a dřevěným plochám tvoří kuchyňská pracovní deska z černé žuly části stěn natřené načerno. 

V teplých měsících se prostor obytné kuchyně rozšíří o atrium s jezírkem a dřevěným molem

Základní sestavu kuchyně tvoří nábytkový modul, ve kterém jsou zabudované spotřebiče a úložné prostory. Přestože je zde mycí zóna se dřezem a myčkou, je v ostrůvku zabudovaný ještě druhý dřez, který je prakticky umístěný blízko varné desky.  U masivního jídelního stolu zhotoveného na zakázku jsou židle s dřevěnou konstrukcí a sedáky potaženými bílou kůží.

Díky proskleným plochám jsou majitelé v kuchyni v kontaktu s hlavní obytnou částí i okolím domu. Architektonické řešení umožňuje vycházet do zahrady všemi směry

Masivní stůl byl zhotovený na zakázku, pohodlné židle s dřevěnou konstrukcí jsou potažené bílou kůží


You must be logged in to post a comment Login