Kuchyně

Kuchyň jako umělecké dílo skrývá jedno obrovské překvapení

Od   | 

Moderní kuchyně bývají většinou jednoduché, až strohé, často v bílé barvě a zdobnost rozhodně není pojmem, který byste si s nimi spojili. Jak je ovšem vidět na příkladu této kuchyně v rodinném domě, není to vždy pravidlem. Kuchyň, kterou vám představujeme, na vás dýchne stylem až orientálním. 

Volný výhled při vaření

Kuchyň je koncipována do tvaru písmene L  a doplněna je velkým a praktickým ostrůvkem. Na první pohled vás pravděpodobně zaujme jednak absence digestoře, a také varná deska, která je instalována v jedné rovině s pracovní deskou, takže se v ní z určitých úhlů pohledu až ztrácí a nenarušuje linii ostrůvku. Odsávání par je vyřešeno inovativním způsobem zdola a páry a pachy jsou odváděny podlahou pryč z budovy. Díky tomu mohlo být splněno přání majitelů, aby jim nic při vaření nepřekáželo ve výhledu na zahradu. Kuchyň má spodní skříňky v bílé barvě, v moderním bezúchytkovém provedení. Bílá barva je kombinována s tóny dubového dřeva, které se opakují i na podlaze. Pracovní deska z materiálu Technistone má hrubý a matný povrch v tmavším šedém odstínu a zdařile tak kontrastuje s bílými spodními skříňkami. 

Varná deska je ve stejné úrovni, jako deska pracovní.

Tento umělý kámen českého původu, který je vyrobený z tvrdého a odolného konglomerátu křemene, žuly a polyesterového lepidla doplněného různými barvivy, je proto dostupný v mnoha odstínech. Vlastnosti má podobné jako přírodní kámen včetně toho, že se dobře udržuje, což z něj činí vhodný materiál právě například pro pracovní desky kuchyní. Odolá teplotám až kolem 120 °C, neuchycují se na něm skvrny. Pracovní deska a celá kuchyň je zajímavá také využitím precizních a pevných pokosových spojů (tj. spojů pod úhlem 45 stupňů).

Orientální vzor v pozadí kuchyně na sebe strhává veškerou pozornost. Věřili byste, že to je tapeta?

Materiál, který byste nečekali

Zajímavá a netradiční je ovšem především horní polovina kuchyně. Hlavním mottem je zde nepravidelnost. Uplatňuje se na šedivých skříňkách, nepravidelně uspořádaných, i na zdánlivých pestrých, „mozaikových“ obkladech. Proč zdánlivých? Protože tyto „obklady“ vůbec žádnými obklady nejsou! Jde o odolnou tapetu, opatřenou několika vrstvami speciálního laku. Díky tomu, že tapeta je barevně a vzorově variabilnější, než na trhu dostupné obklady, si majitelé mohli vybrat vzor opravdu podle svého gusta. Vzor i barva překvapivě dobře doplňují jednoduchá šedá a bílá kuchyňská dvířka a pozadí kuchyně tak na sebe strhává veškerou pozornost.

Vysoké skříně poskytují dostatek úložného prostoru

Nezničitelný dřez a designová svítidla

Co se týče dalšího vybavení kuchyně, dřez je z odolné kameniny, prakticky nezničitelný, velmi odolný proti oděru i chemikáliím. Lustr, který krásně ladí s orientálním nádechem tapety, je italské výroby. Ani v kuchyni se rodina nespokojila s běžnými jednoduchými svítidly, a zvolila kromě nezbytných ve stropě zabudovaných bodových světel, které dodají potřebnou sílu osvětlení, i tři designová svítidla s tlumenějším světlem, dobře ladící s celkovým vyzněním kuchyně.  Skleněná roleta v rohu skryje drobné domácí spotřebiče. Eklektické zásuvky, umístěné v panelu u varné desky, jsou při ruce, pokud například potřebujeme při vaření použít ruční mixér. Kuchyň doplňuje stůl z masivu, doplněný pohodlnými židlemi s koženým čalouněním. Dostatek úložného prostoru poskytují vysoké skříně, ve kterých je také vestavná pečicí a mikrovlnná trouba. Kuchyň tak poskytuje rodině s dětmi veškerý komfort při vaření.

Nad stolem najdeme designové svítidlo italské výroby

Fotogalerie:

Zdroj: Le Bon

 

Jaký vybrat dřez?


You must be logged in to post a comment Login