Inspirace

Kterým ozdobám dáte letos přednost: Z perníku, skla nebo sněhu?

Od   | 

Zdobíte vánoční stromeček v předstihu, nebo zdobení necháváte až na ráno, na Štědrý den? Vlastně je to jedno, jen byste měli dopředu promyslet, kterým ozdobám dáte letos přednost, abyste se na poslední chvíli u zdobení stromečku s ostatními členy domácnosti nehádali.

Jaké ozdoby u vás letos zvítězí? Zdroj: Pixabay

Řetězy a světýlka jako první

Každá domácnost má své vlastní pořadí, kterým stromeček postupně zdobí. Pokud si však chcete ulehčit práci, na stromeček dejte jako první žárovky a řetězy. Až poté zavěšujte koule a ostatní ozdoby. Oboje aranžujte od špičky směrem dolů. Světýlka dávejte na kraj větví a pokud jich máte dostatek, nebojte se je vést i ke kmenu a zase po větvičce zpět – vytvoří tak bohatší efekt. 

U řetězů v posledních letech frčí nejvíce ty, které jsou vyrobené z perliček, korálků či sněhových vloček. Přednost ale můžete dát i klasickým chlupatým řetězům, nebo si vytvořit svůj vlastní, například ze sušeného ovoce.

Jako první by na stromek měly přijít světýlka a řetězy.
Zdroj: Pinterest

Sněhově bílé ozdoby

Nic nepůsobí tolik vánočně, jako jsou sněhově bílé ozdoby na stromečku. Nejen že imitují sníh, ale se zeleným jehličím vytvoří dokonalou kombinaci barev. Na trhu koupíte nejrůznější bílé doplňky na stromeček, včetně zasněžených ozdob. Pěkně vypadají na stromečku ozdoby s bílým peřím, nebo můžete vyzkoušet bílou labutěnku a na stromeček ji omotat. Výhodou bílé barvy je, že se hodí ke všem barvám a ozdobám. K bílé barvě si ale vyberte maximálně jednu, nebo dvě barvy které na stromečku budete kombinovat. 

Zasněžený dojem udělá řetěz z labutěnky. Zdroj: Pinterest

Skleněné ozdoby

Začněte se skleněnými ozdobami dole, kam se dávají největší velikosti. Postupně pokračujte nahoru, kam zavěšujte menší ozdoby. Nebojte se dát skleněné koule poblíž žárovek, protože světýlka je nádherně zdůrazní a osvětlí. Vyrobit si je ale můžete i sami. Na trhu koupíte průhledné a prázdné koule, do kterých můžete umístit jehličnatou větvičku, jmelí, nebo umělý sníh. Takto vyrobená dekorace je originální, skvěle se vyjímá na stromečku a příjemně se hodí například k dřevěným ozdobám.

Skleněné ozdoby si můžete vyplnit sami.
Zdroj: Pinterest

Mašle

Na stromečku vypadají skvěle i nejrůznější mašle. Zakoupit je můžete již hotové, ale mnohem větší radost udělají ručně vyrobené. Zavázat můžete několik velikostí a libovolně je připevnit na stromeček. Dokonalý efekt vykouzlí i vrstvené mašle, kdy na spodní část přijde tylová látka, na kterou následně vrstvíme menší a odlišnou látku. Pokud se vám s mašlemi nechce vázat, můžete rozvázanou stuhu volně naaranžovat na stromeček. Mašle se dobře kombinují se všemi ozdobami.

Mašle na stromku vytvoří zajímavou dekoraci.
Zdroj: Pinterest

Čokoláda a perníčky

Co by to bylo za vánoční stromeček bez zavěšených sladkostí? I přesto, že je dáváme na stromek zejména kvůli dětem, neodoláme ani my. Použijte čokoládové figurky určené na stromeček, nebo udělejte o pár perníčků víc a použijte je také jako ozdoby. Sladkosti dávejte na menší větvičky a spíše dopředu.

Klasické ozdoby doplňte těmi jedlými – třeba perníčky!
Zdroj: Pinterest

Jednoduché barvičky – duhový stromek

Přestože odborníci doporučují na stromečku kombinovat maximálně 2 – 3 barvy, někteří odvážlivci chtějí netradiční barevné zdobení. Vrstvěte různě barevné ozdoby tak, dokud na stromečku nevytvoří barevnou duhu. Takový stromeček rozhodně nezůstane bez povšimnutí! K duhově barevnému stromku již nepřidávejte žádné jiné ozdoby. Zakomponovat můžete maximálně jednoduché mašle a světýlka.

Duhový stromeček je rozhodně netradiční!
Zdroj: Pinterest

Dřevěné ozdoby

Dřevěné ozdoby jsou tradiční a skvěle vypadají na klasicky ozdobeném stromečku i na modernějším pojetí. Nemusíte se tedy bát, že pokud máte moderně zdobený stromečkem a máte schované po babičce dřevěné ozdoby, že by se na stromek nemohly dát. Naopak budou nápadné a stylové. Vyrobit si dřevěné ozdoby můžete i sami! Stačí si vzít k ruce klacík ze zmrzliny různě dlouhé tenké větvičky a tavnou pistolí je nalepovat do tvaru stromečku. Dřevěné ozdoby kombinujte s se skleněnými, i barevnými koulemi. Stromeček ozdobený dřevnými ozdobami by měl působit přírodně a jednoduše.

Ručně vyrobené dřevěné ozdoby jsou in.
Zdroj: Pinterest

Ručně vyráběné ozdoby

Ručně vyráběné ozdoby se stanou nejvýjimečnějšími kousky na stromku. Díky domácí výrobě z nich máme radost a po roce ve skříni nás pohled na ně zahřeje u srdce. Vezměte si k ruce malé šišky, tavnou pistoli a ozdobnou stuhu. Šišky slepujte k sobě do požadovaného tvaru a připevněte stužku, za kterou ozdobu zavěsíme na stromek. Na šišky lze nanést ještě trochu bílé barvy pro zasněžený efekt.

Ozdoby ze šišek nezaberou čas a jsou nádherné. Zdroj: Pinterest

Další skvělým nápadem, který bude rozhodně bavit i děti je výroba ozdob z novinového papíru. Podle šablony si nakreslete tvar hvězdy, sněhuláka, nebo vánoční stromečku a několikrát ho vystřihněte. Poté ho jednoduše slepte uprostřed k sobě tak, že vytvoří nádhernou ozdobu.

Co třeba novinové ozdoby? Zdroj: Pinterest

Máte doma staré, jednobarevné ozdoby, které vás už nudí? Přizvěte děti a naneste jim na ruce bílou barvu tak, aby dítě uchopilo ozdobu ze spodní strany a prsty ji objalo. Obtisknutý tvar prstů skvěle poslouží jako sněhuláci. Stačí jim dodělat obličej a pár sněhových vloček okolo. Které dítě by takové tvoření nebavilo?

Přizvěte si malé společníky. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login