Koupelny

Které věci byste neměli skladovat v koupelně?

Od   | 

Léky, ručníky, kosmetika, župan, ale i kartáček na zuby. Věcí, které se snažíme uskladnit v koupelně, která často slouží jako menší sklad, je hodně. Všechny koupelny se však potýkají s tím samým problémem – a tím je vlhkost, kterou sice vyvětráte, ale spoustu věcí může poškodit i tak. Obzvlášť, když je vlhkost opakovaná. Víte, které věci byste neměli skladovat v koupelně?

Tuhá mýdla

Tuhá mýdla jsou ještě stále doménou mnohých českých koupelen. My je však doporučujeme nahradit tekutým mýdlem v dávkovači. A proč? Nejen, že používaná kostka mýdla není hezká na pohled, ale navíc se na ní usazuje spousta bakterií, kterým je na ní díky vlhkosti příjemně. Tuhá mýdla proto používejte třeba na provonění prádla v komodě, ale ne do koupelny.

Tuhá mýdla zůstávají plná bakterií. Zdroj: Pexels

 

Pořiďte si do koupelny hybridní baterii

 

Make-up a parfémy

Pokud chcete, aby vám make-up vydržel tak dlouho, jak je uvedeno na obalu, neměli byste jej skladovat ve vlhké koupelně. Ačkoliv je lahvička uzavřená, změny vlhkosti mají na její obsah vliv i tak. Podobně je to také u parfémů – ty je vhodné skladovat na temném a suchém místě. Tím zabráníte oxidaci a změnám ve vůni.

Věděli jste o tom, že ani oční stíny, pudr a líčidla podobné konzistence nemají rády vlhkost? Pokud je máte postavené na poličce v koupelně, vlhkost se do produktu dostane snadno – kosmetika nebude zničená jen vlivem vody, ale také plná bakterií.

Jaká WC tlačítka jsou oblíbená?

Ručníky

Je samozřejmé, že budete mít v koupelně ručníky. Nikdy byste zde však neměli mít jiné, než zrovna používáte. Tedy ručník na sušení rukou, obličeje a osušku na tělo. Pokud budete v koupelně skladovat všechny své ručníky, mohou začít zapáchat a plesnivět.

Žiletky

I když je praktické mít žiletku či holicí strojek v koupelně, ideálně přímo na okraji vany, nedělejte to. Pokud chcete, aby holítka vydržela ostrá co nejdéle, musíte je skladovat v suchu. Vlhkost ve vzduchu břity otupuje.

Léky

U všech léků je uvedeno, že by se měly skladovat v suchu a při pokojové teplotě (výjimkou jsou léky či masti skladované v lednici). I proto není koupelna nejvhodnějším místem, kam byste měli umístit svoji domácí lékárničku.

Šperky

Stejně jako ostatní věci, ani šperky nesnášejí vlhkost dobře. A nezáleží na tom, zda se jedná o bižuterii, zlato nebo stříbro. Působení vlhka a tepla je časem znehodnotí. Šperky budou matné, špinavé a plné bakterií.

Kartáček po čištění zubů schovejte. Zdroj: Pexels

Zubní kartáček

Poslední věcí, kterou byste měli schovat před vlhkostí koupelny, je zubní kartáček. A to obzvlášť ve chvíli, kdy je koupelna spojena s toaletou. Podle různých průzkumů bylo potvrzeno, že se po spláchnutí toalety rozptýlí bakterie do vzduchu. Pokud máte umyvadlo s kartáčkem hned vedle, nevyhne se jim. Při splachování je třeba uzavřít víko toalety. A kartáčky skladovat v zásuvce či uzavíratelném pouzdru.

 

Proč toaletu se sprškou?

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login