Rady a tipy

Kreativní využití zahradního domku

Od   | 

Máte zahradní domek, který vám leží ladem? Máte kam dát lopaty a hrábě nebo na tohle nářadí nemáte dostatečně velkou zahradu? Vlastnit zahradní domek a nevyužívat ho je holý nesmysl, protože s prostorem, který nabízí, se dá naložit tolika rozmanitými způsoby, že se budete divit.

Dali jsme dohromady seznam těch nejlepších věcí, které vám pomohou vymyslet pro starý, zrezivělý domek novou budoucnost!

Jógové studio

Pokud jste fanoušky jógy, můžete si ze zahradního domku udělat vlastní ministudio! Jóga doma je velmi jednoduchá a nepotřebujete na ni ani moc prostoru, zejména pokud ji cvičíte sami. Stačí vám obyčejná jógamatka, pár bloků a jógové pásky. Pokud se v józe příliš neorientujete, doporučujeme na začátku postupovat podle videí na YouTube. Nebude tedy od věci si do zahradního domku zavést internet. Dosah WiFi bývá většinou dostatečný, ale může nastat situace, kdy budete muset vzít zavděk i mobilními daty. Zenovou atmosféru je taky dobré podpořit jógovými dekoracemi. Relaxaci si můžete dále zpříjemnit například obrázky na zdech.

Home office aneb kancelář doma

Pracujete z domova? A co takhle „pracovat ze zahradního domku“? Pokud doma nemáte vyhrazené pracovní místo, zahradní domek by pro vás mohl být ideálním řešením. Užijete si drobné „dojíždění“, budete mít pocit, že jste opustili dům, ale zároveň si dopřejete všechny výhody práce z domu. Navíc můžete kdykoli zajít domů na kávu nebo si dát menšího šlofíka. Zahradní domky většinou mívají ideální velikost na „home office“. Do střechy je dobré nainstalovat světlíky, ať celou dobu nemusíte spoléhat na umělé osvětlení. A taky se neobejdete bez zdroje elektřiny nebo minimálně nějakého přenosného napájení. Z nábytku budete určitě potřebovat stůl, židli a počítač (můžete si samozřejmě nosit i notebook) a v některých případech možná i tiskárnu, skener nebo kopírku.

Herna

Máte někdy chuť si jen tak někam zalézt a relaxovat? A uvažovali jste už o herně pro dospělé? Zahradní domek je pro volnočasové aktivity přímo ideální! Nejspíš budete limitovaní místem, takže se budete muset spokojit jen s jednou kratochvílí, ale kulečník, ping-pong nebo fotbálek vám určitě vystačí na hodně dlouho. Do hodně malých prostor můžete zvolit stolní hru. Stolní hry se dělají v menších verzích, takže se v pohodě vejdou na běžné stoly.

Dalším skvělým doplňkem jsou šipky. Dají se sehnat velmi výhodně a na zeď je máte připevněné raz dva. Anebo co zavzpomínat na staré časy a zvolit nějakou pořádnou arkádovou retro pecku?

Milovníci deskových her budou mít výhodu, protože „deskovky“ jsou skladné a vystačíte si se stolem, na kterém se dají hrát. Divili byste se, kolik různých her se vejde na malý stoleček. Od jednoduchých deskových her přes karetní hry až po kasinové hry, jako je poker či blackjack. Atmosféru luxusního kasina sice nezažijete, ale rozhodně lepší než hrát online blackjack sami.

Zahradní bar

Jste milovníky koktejlů? Co byste řekli na takový zahradní bar? Mohli byste v něm mít víno, tvrdý alkohol, pivo a shakery, a drinky míchat na skutečném baru! A obejdete se i bez elektřiny. Stačí si vždycky akorát nanosit z domu led. Pokud v zahradním domku elektřinu máte, nic vám nebrání mít tam lednici na víno. Pro lidi s velkou zahradou je to ideální řešení a zahradní párty v létě dostanou úplně nový rozměr.

Domácí posilovna

Pokud nemáte doma kde cvičit, co si v zahradním domku zřídit posilovnu? Můžete tam mít například běžecký pás nebo cyklistický trenažer, ale třeba i jenom činky a odporové gumy. Do HIIT tréninků a posilování se vám hned bude chtít víc. Stejně jako v případě jógového studia si můžete sestavovat vlastní tréninky nebo čerpat inspiraci z internetu!

Herna pro děti

Pokud máte děti a rádi byste jim dopřáli vlastní koutek, můžete jim ze zahradního domku udělat hernu. Děti milují mít například dům „jenom jako“, kde si můžou hrát na kuchyni a jídelnu a stolovat s plyšáky. Nebo si do zahradního domku můžou schovat věci na hraní. Řekněte dětem, ať si sem dávají své oblíbené hračky (rapidně se tím doma sníží nepořádek!) anebo jim tu postavte třeba bunkr ze starého prostěradla. Možností je spousta a děti vás budou zbožňovat, když popustíte uzdu fantazii a uděláte jim vysněný dům na hraní.

Zkušebna

Máte doma někoho, kdo hraje na nějaký nástroj? V tom případě určitě oceníte zkušebnu. Lidé, kteří cvičí na nástroje, můžou být pro své okolí někdy otravní, zejména pokud se potřebují soustředit. Zvukotěsná zkušebna bude pro všechny hotovým darem z nebe. Hráč si může hrát do aleluja a ostatní budou mít klid.

K předělání zahradního domku na zkušebnu stačí špičkové světlo (vhodný je světlík nebo alespoň kvalitní elektrické osvětlení), stojan na noty (který hudebník už bude mít) a samozřejmě hudební nástroj. Ještě než se ale do takové akce pustíte, přesvědčte se, že tím nebudete rušit sousedy. Flétna by nejspíš prošla, ale dunění bubnů ze zahrady by asi nebylo to pravé ořechové.

Věříme, že vás těchto sedm parádních alternativ, jak naložit se zahradním domkem, inspirovalo.

 

 


You must be logged in to post a comment Login