Inspirace

Kouzlo jmelí – zavěste ho a přineste do domu štěstí a zdraví

Od   | 

Jmelí by o Vánocích nemělo chybět v žádné domácnosti, a proto ho právě v tomto období vídáme snad na každém kroku. Obvykle ho zavěšujeme mezi dveře nebo nad jídelní stůl. Umístit ho ale můžeme také do vázy, na věnec nebo na svícen. 

Jmelí k Vánocům neodmyslitelně patří.
Zdroj: Pinterest

Jmelí bylo dříve považováno za svaté, jelikož roste v korunách stromů a předci byli přesvědčeni, že dokáže vyhánět zlé duchy. Dnes si ale jmelí domů pořizujeme kvůli štěstí, lásce, odvaze a zároveň jako ochranu před nemocemi. Aby nám ale toto vše poskytlo, musí být od někoho darované. Jmelí má nádhernou zelenou barvu s bílými bobulemi, nicméně lze zakoupit i nabarvené ve stříbrné či zlaté barvě.

Chcete snadno otěhotnět? Polibte se pod jmelím

Svazek jmelí by měl být o Vánocích zavěšený mezi dveřmi, ale můžeme ho pověsit i na lustr, nebo na vyšší poličku. Pod jmelím by se pak měla žena s mužem o Štědrém dnu políbit. Tradice říká, že pokud je žena na Štědrý den pod jmelím políbena, do 1. ledna jednoduše otěhotní.

Polibte svou drahou polovičku pod jmelím.
Zdroj: Pinterest

Věnec ze jmelí

Jmelí vypadá velmi působivě i v podobě věnce. Připevněte ho buď na silnější drátek, nebo využijte pěnový korpus a tavnou pistolí jednotlivé větvičky nalepujte. Věnec můžete nechat jednoduše pouze takto, nebo přidat vánoční, ozdoby, šišky či mašle.

Také věnec ze jmelí vypadá skvěle.
Zdroj: Pinterest

Podívejte se na naše nádherné adventní svícny

Do vázy

Jednoduché a zároveň originální dekorace docílíte, pokud jmelí umístíte do vázy s vodou. Pokud navíc přidáte výživu, která se běžně dává k řezaným květinám,  vydrží přes celé Vánoce. Do vázy volte přirozené, zelené jmelí. Barvené zlaté, nebo stříbrné se na stůl moc nehodí. Svazek, který budete do vázy dávat obvažte mašlí s vánočním motivem. K váze ještě postavte svíčku a kochejte se vánoční atmosférou.

Originálně vypadá i ve váze.
Zdroj: Pinterest

Proč je důležité hlídat kvalitu LED?

Na sváteční stůl

Jmelí lze zakomponovat také do výzdoby na sváteční stůl. Přidejte ho do přírodního svícnu mezi jehličnany, nebo svícen vyrobte pouze ze jmelí. Umístit ho můžete také na prázdný talíř prostřeného stolu, nebo větvičky po stole jednoduše rozházejte. Pokud jmelí navíc přidáte na látkové ubrousky, budete výsledek dokonalý.

Jmelí lze použít i na svícen na vánoční stůl. Zdroj: Pinterest

Podívejte se na naše netradiční vánoční věnce

Originální svíčka

Máte doma čistě bílé silné svíčky a nevíte, jak je ozdobit? Použijte větvičky ze jmelí a libovolnou stužkou je upevňujte k samotné svíčce. Docílíte tak dokonalé dekorace, typické pro Vánoce. Svíčky se jmelím lze darovat také jako dárek svým blízkým. 

Obalte obyčejnou svíčku jmelím.
Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

Nejčastější chyby při dekorování interiéru


You must be logged in to post a comment Login