Inspirace

Kouzelná bříza vnese do interiéru přírodní atmosféru: Pocit klidu zajištěn

Od   | 

Plánujete obměnit domov a nenapadá vás čím? Pokud milujete přírodní materiály, které jsou právě v kurzu, zkuste do domova zakomponovat březové dřevo. Surové větve nebo kmeny vypadají v kombinaci s moderním zařízením dokonale. Bříza díky světlé barvě vnese do prostoru klidnou a útulnou atmosféru. 

Bříza v interiéru vypadá skvěle, stačí ji umístit do vázy. Zdroj: Pexels

Na co si dát pozor?

Březové neopracované dřevo má jednu velkou výhodu – podléhá zkáze opravdu pomalu. Při shánění břízy si dávejte pozor, aby se jednalo o mladý kmen, který není napadený žádným škůdcem. Dřevo je pak nutné nechat vysušit a poté kůru přetřít tixotropním lakem, který povrch břízy ochrání a uzavře.

V kurzu jsou římské rolety a plisé. Jak na ně?

Bříza oddělí interiérové zóny

Trendem poslední doby jsou otevřené prostory. Ať už se jedná o velký byt, nebo garsonku, ideální je například obývací pokoj od kuchyně nebo pracovny oddělit. Pokud však nechcete stavit příčku a chcete otevřený prostor zanechat, je ideálním řešením zvolit silnější kmeny z břízy. K ruce si vezměte trám a natřete ho bílou, nebo světlou barvou. Jednotlivé kmínky k trámu navrtejte a obsypejte kameny, nebo dekorativním pískem.

Kmeny břízy příjemně oddělí prostor. Zdroj: Pinterest

Je libo břízu na schodiště?

Pokud nemáte malé děti, pro které by mohla být absence klasického zábradlí nebezpečná, můžete vyzkoušet ke schodům namontovat březové kmeny. Nejenže do chodby vnesou útulnou atmosféru, ale zároveň působí provzdušněným dojmem a prostor vizuálně nezmenší. To, v jaké četnosti je na schodiště umístíte, je čistě na vás, důležité je, aby se bylo možné na schodech břízy přidržet a nezapříčinili jste nechtěný úraz. Je tedy nutné kmeny dostatečně zafixovat, aby se při pouhém dotyku nepohybovaly.

Schodiště z břízy není vhodné pro rodinu s malými dětmi. Zdroj: Pixabay

Březová postel pro snění

Kmeny břízy se dají do interiéru zakomponovat také u postele. Pokud chcete, aby lůžko vypadalo bohatěji, pořiďte si rozvětvené kmeny, které se umístí ke každému rohu. Zvolit samozřejmě můžete i klasické, jednoduché kmínky. Rozvětvená bříza však poslouží jako prakticky věšák, na který můžete večer odložit župan. Jednotlivé kmeny k posteli navrtejte a pevně zafixujte. Kdo by se v takové posteli nechtěl probouzet?

V tomto případě se majitelé probouzejí takřka v lese. Zdroj: Pinterest

Břízový obraz

Hledáte originální obraz, který by ozdobil chodbu, nebo obývací pokoj? Zkuste si vyrobit neotřelý kousek podle sebe. Do prázdného dřevěného rámu připevněte březové větve. Ponechte i rozvětvené části, které obraz obzvláštní. Nakonec do rámu umístěte LED pásek, který vnitřek obrazu příjemně podsvítí a na zdi se bude vyjímat.

Podsvícený obraz z bříz je kouzelný. Zdroj: Unsplash

Jednoduchá stěna

Máte kousek prázdné stěny, která by si zasloužila drobnou dekoraci? Připevněte k ní několik březových kmenů, mezi které můžete zavěsit designové osvětlení, nebo závěsné květináče s rostlinami. Interiér rázem dostane nový život!

Břízy na stěně vypadají skvěle. Zdroj: Unsplash

Věšák do kuchyně, i koupelny

Z břízových větviček lze jednoduše vytvořit praktický věšák na sušení utěrek, nebo ručníků. Větve si nařezejte na požadovanou délku a postupně na obou stranách svazujte přírodním provázkem, dokud nevytvoří jakýsi žebřík. Hotový kousek zavěste do kuchyně nebo do koupelny.

Sušte utěrky originálně. Zdroj: Pinterest

Svíčky z břízy

Pokud jste již vytvářeli dekoraci z břízy, pak vám možná zůstaly krátká polínka. Využijte je také a vytvořte z nich romantické svícny. Jejich délka by měla být zhruba 20 – 25 cm, proto je dle potřeby uřízněte. Uprostřed kmenu vytvořte větší otvor až na dno svíčky, do kterého umístíte knot a polínko zalijete roztaveným voskem. Jednodušší je však udělat otvor pouze nahoře polínka tak, aby do díry pasovala čajová svíčka. Tu lze bez práce kdykoliv vyměnit a užívat si příjemnou atmosféru.

Svíčky z břízy pohladí po duši. Zdroj: Pexels

Fotogalerie:

 

Názory na sprchovací toaletu jsou pozitivní. Přesvědčte se!

 

 


You must be logged in to post a comment Login