Koupelny

Koupelnové radiátory

Od   | 

Koupelnové radiátory toho umí mnohem víc než jen topit.

Runtal folio corner vyniká svou opticky štíhlou a lehkou konstrukcí a vysokým podílem příjemného sálavého tepla. Vyrábí se v různých velikostech a povrchových úpravách.

Runtal folio corner

Nejčastěji se v koupelně používají topné žebříky, které se připojují podle typu buď běžné teplovodní soustavě, nebo do elektřiny. Mohou být i kombinované. Ty, které můžeme připojit do elektrické sítě, můžeme využít i mimo topnou sezónu. Hodí se to nejen, pokud je zrovna venku větší zima než normálně. Díky nim budeme mít mnohem rychleji vysušené ručníky (v období dešťů, kdy je vysoká vlhkost a schnou mnohem pomaleji).

Při výběru koupelnových otopných těles mějte na paměti, že budou sloužit i k pověšení a sušení ručníků. Proto chtějte typy, které mají o něco delší připojovací spojnice, které dovolí snadnější umístění ručníku. Vhod mohou přijít i speciálně uskupené příčky nebo integrované háčky a držáky, případně další příslušenství, jako jsou držák šatstva, ručníků, odkládací deska apod.

Při koupi koupelnového tělesa vezměte v úvahu i počet obyvatel v domácnosti a tomu přizpůsobte i rozměr. Vezměme v úvahu standardní ručník, tedy s rozměrem 50 x 100 cm a vynásobme ho počtem obyvatel. Vejdou se tam všechny?

Nezávazný výpočet pro tepelný výkon koupelnového radiátoru:

U starších staveb nebo tam kde je špatná izolace

1. Vypočítáme objem vzduch místnosti. To znamená: šířka x dálka x výška místnosti (např. 2 x 3 x 2,8 m), získáme číslo v m3

2. Toto číslo vynásobíme konstantou 50 (16,8 m3 x 50)

3. Výsledné číslo je minimální tepelný výkon radiátoru pro danou místnost (v našem případě to je 840W, hledáme tedy koupelnový radiátor s výkonem minimálním 840 W)

U novostaveb, tedy tam, kde očekáváme dostatečnou tepelná izolaci

1. Vypočítáme objem vzduch místnosti. To znamená: šířka x dálka x výška místnosti (např. 2 x 3 x 2,8 m), získáme číslo v m3

2. Toto číslo vynásobíme konstantou 40 (16,8 m3 x 40)

3. Výsledné číslo je minimální tepelný výkon radiátoru pro danou místnost (v našem případě to je 672W, hledáme tedy koupelnový radiátor s výkonem minimálním 672 W)

V koupelnách s podlahovým vytápěním tepelný výkon samozřejmě rozdělíme mezi podlahové topení a radiátor.

Fotogalerie:

Text: Jana Kristenová, Foto: Boki, Zehnder, Runtal, Vogel & Noot, Jaga, Kermi

Související články:

Radiátor rovná se: teplo a design

Plynové krby

Biokrby v moderním interiéru

Stále oblíbená kachlová kamna

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *