Zahrada

To koupací jezírko tu mělo být už dávno…

Od   | 

Každý nosí v hlavě řadu přání a vizí, které se postupně daří anebo také nedaří plnit. Jedním z takových přání byl i tento rodinný domek – a u něj koupací jezírko. Jenže kvůli nevelkému pozemku se pořád majitelé neuměli rozhodnout, jak ho pojmout. A když našli řešení, pak už trvalo jen několik týdnů vytoužený sen proměnit v realitu. 

Výsledný dojem? Jednoduše nádhera, a to i přesto, že jezírko zabírá poměrnou část celé zahrady. Rozměr zapuštěné části je přibližně 7 x 9 metrů, koupací část je 6 x 8 metrů, což celkem pohodlně vystačí na příjemné domácí plavání. Skočit do 2,2 metrů hluboké vody můžete rovnou z dřevěné terasy navazující na moderní dřevostavbu anebo se postupně brouzdat ze strany, kde jsou vysázené pestrobarevné mokřadní květiny, kosatce, kyprej vrbice a ostřice.

Kyprej vrbice je léčivá, používá se hlavně její oddenek při zánětu žaludku a střev. Foto: Iveta Kopicová

Proto, aby jezírko správně fungovalo a nebyla potřeba žádná chemie, tedy aby se voda sama přirozenou cestou čistila, je zapotřebí dostatečné množství štěrku, ve kterém čisticí proces probíhá. Jeho množství je úměrné velikosti jezírka a právě to byla nesnáz, se kterou bylo třeba se vypořádat. Řešení bylo celkem jednoduché. Štěrk byl nasypán víc do hloubky, a tím bylo docíleno potřebného množství pro samočištění.

Koupací jezírko má rozměr 6 x 8 x 2,2 m. Foto: Iveta Kopicová

Jakmile byl hlavní problém odstraněn a jezírko připraveno, bylo nutné ho osázet vhodnými rostlinami. Ty navrhl zahradní architekt, který se snažil vytvořit příjemné prostředí navazující nejen na celkový charakter prostředí, ale i na okolní krajinu. Domek se nachází v nevelkém městečku, a proto tu chtěl zachovat venkovskou atmosféru. Že se to podařilo? O tom svědčí i výmluvné gesto jedno z rodinných členů: To koupací jezírko tu mělo být už dávno!

Fotogalerie:

Realizace: www.korenovky.cz

Tip pro otužování

 

 


You must be logged in to post a comment Login