Rady a tipy

Kotle pro moderní domy: Inteligentní a s atraktivním designem

Od   | 

Mezi moderními kotli vyčnívá řada Vitodens od firmy Viessmann, která má víc než stoletou tradici. Kotle Vitodens jsou výjimečné díky snadné obsluze nebo inteligentním mechanismům, které zaručí vždy nejmenší možnou spotřebu plynu. To šetří přírodu i peněženku. Navíc kotle Vitodens velmi dobře vypadají, dlouho vydrží a jsou připraveny i na technologie budoucnosti. 

Vitodens 111-F je inteligentní cenově výhodná kombinace účinné plynové kondenzační techniky a vysokého komfortu teplé vody – snadná obsluha, dlouhá životnost a digitální ovládání.

Vyberou si majitelé malých bytů, ale i velkých rodinných domů. Např. Vitodens 100-W je vhodný právě do malých bytů, jelikož má velmi úsporné rozměry  36 x 40 x 70 cm. Respektuje rastr kuchyňské linky, takže ho můžete přiřadit k horním skříňkám a rozhodně neudělá ostudu svým designem. Pokud potřebujete vyřešit i přípravu teplé vody, pak oceníte  Vitodens 111-W s nabíjecím zásobníkem z ušlechtilé oceli o objemu 46 l, který se svým výkonem vyrovná bojleru o velikosti 150l. Větší, stolitrový nabíjecí zásobník nebo zásobník teplé vody s topnou spirálou o objemu 130 l má model Vitodens 111-F.  Nejvyšším modelem této řady je kompaktní energetická centrála Vitodens 141-F , která patří k velmi energeticky úsporným, ekologickým a progresivní topným systémům. Vysoký komfort přípravy teplé vody zajišťuje bivalentní nabíjecí zásobník s obsahem 170 l a solární výměník tepla.

Občas musíme kotel umístit do viditelné části menšího interiéru, jak jsem již zmiňovala třeba do kuchyně. Kotle Vitodens mají příjemný moderní design v provedení bílého perleťového matu a speciálně naohýbaných oblých hran s barevně kontrastním moderním obslužným panelem.  Snadno tak zapadnou do každého interiéru.  

Nástěnný kotel Vitodens 100-W je velmi úsporný co do potřeby místa. Díky modernímu designu ho můžete instalovat do interiéru, třeba mezi horní kuchyňské skříňky.

Maximum pro životní prostředí i pro budoucnost

Hořák MatriX-Plus umí přizpůsobit výrobu tepla aktuální potřebě. Díky tomu je spotřeba paliva nejnižší možná a rovněž se snižují emise CO2. S tím pomáhá i automatická regulace spalování Lambda Pro, která zajišťuje vždy spolehlivý a čistý provoz s nejvyššími stupni účinnosti. Osvědčený výměník tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli přenáší teplo vyrobené hořákem MatriX Plus do vytápěcího systému. Velkou výhodou kotlů Vitodens je také bezproblémové a účinné využití plynových směsí ze zemního plynu a až 20 % vodíku. Bude-li se v blízké budoucnosti napájet vodík vyrobený větrnou a solární energií do sítí zemního plynu, aby se snížily emise CO2 k ochraně ovzduší, majitelé kotlů Vitodens budou připraveni a nebudou muset realizovat nemalou investici do kotle. Regulace spalování rozpozná příslušný druh plynu a automaticky na něj Vitodens nastaví. Vše je podpořeno dlouhou životností a účinností kotlů Vitodens. Není třeba se obávat, že by je bylo třeba brzy měnit. Navíc výrobce poskytuje 10 let záruku na výměníky tepla. 

O plynových kotlích Vitodens s odborníkem Markem Bezouškou

Jednoduchá a snadno srozumitelná obsluha i na dálku 

Nová řada kotlů Vitodens se dodává s LED displejem se 7segmentovým displejem a dotykovými tlačítky. Displej založený na elektronické platformě se vyznačuje velmi jednoduchou a srozumitelnou obsluhou a decentním designem v optice „Blackpanel“. Všechna zařízení mají WiFi. Uživatel tak může své topení kdykoliv pohodlně ovládat přes aplikaci ViCare a pracovník servisu může, má-li zákazník zájem, monitorovat zařízení přes digitální servisní centrálu Vitoguide. Díky tomu pak včas ví, že je  potřeba kotel servisovat, případně už na dálku ví, o jakou poruchu se u kotle jedná. Už nikdy nebudete muset doma mrznout a obvolávat volné servisy, techniky a odborníky. Při případné poruše bude pomoc ihned na cestě. 

Kotle se ovládají jednoduše, obsluha je intuitivní přes aplikaci ViCare a integrované WiFi rozhraní

Fotogalerie:

 

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE ZDE

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login