Inspirace

Konvence stranou! Zabydlete se v boho stylu

Od   | 

Milujete barvy, vzory, krajky, umělcké kousky, neholdujete jasně daným pravidlům a duší jste tak trochu bohém a rebel? Pak je domov, zařízený podle tohoto vzorce, přesně stvořený jako pro vás! Pojďte nahlédnout pod pokličku boho stylu.

Kde se vzal, tu se vzal. Už v polovině 19. století začali francouzští spisovatelé používat slovo „bohémský“ ve smyslu někoho, kdo žije jako vagabond a nedělá si starosti s tím, co bude zítra. Později si další skupinka francouzských umělců vzala tento životní styl za svůj, když se chtěla odlišit od střední třídy.

Chcete zařídit svůj byt v bohémském stylu? Nebraňte se sytým barvám! Zdroj: Architecture Art Design

Jako v životě bohéma, i v boho interiéru je dovoleno takřka všechno. Najdeme v něm náhodně uspořádané věci, které často zaplňují celou místnost, živé barvy, opulentní doplňky, obrazy a nejrůznější sošky.

Křeslo s britskou vlajkou je originálním solitérem tohoto boho interiéru. Zdroj: Architecture Art Design

Zemité odstíny oživují doplňky a dekorace ve výrazných barvách. Zdroj: Architecture Art Design

Pokud zvažujete, že byste si svou domácnost zařídili v tomto duchu, ale bojíte se křiklavých barev, existuje příjemné řešení. Samotný boho styl je totiž ovlivněný několika různými kulturami, z čehož vznikly další boho proudy.

Nápadné zrcadlo a čalouněný koloniální nábytek. Jednoduše chic! Zdroj: Architecture Art Design

Boho-chic bude spíše výhradou dam a křehkých bytostí, protože tu převažují hlavně světlé odstíny a pastelové barvy, které si hravě poradí s navozením příjemné a klidné atmosféry. Abyste nemuseli všechno vybavení kupovat, zkuste se podívat u babičky na půdu a najít třeba starou truhlu, která bude opravdovým pokladem.

Řezané květiny i proutěný nábytek do boho interiéru patří! Zdroj: Interiors Online

Pro marocký boho design jsou zase typické lucerny, vzorované koberce, které jsou poznávacím znakem boho stylu, kožené taburety nebo polštáře, na které se posadíte k nízkému stolu a budete se moct oddávat meditačním dýchánkům. Takto zařízený interiér, ale klidně i venkovní prostor pod pergolou, dodá vašemu domovu příchuť typické marocké tržnice. Už jen uvařit dobrou marockou kávu.

Dřevěný nábytek je v boho interiéru must! Zdroj: Interiors Online

Boho styl ovlivněný kočovníky z východní Evropy se zase honosí třásněmi, střapci, korálky, krajkou i divokými vzory. V tomto případě si určitě nezapomeňte obstarat hromadu dek a plédů. Až budete v zimě číst knížku v pohodlí vašeho křesla, jako když tuto stylovou přikrývku najdete.

Třásně, přehozy, plédy alias boho styl po vzoru kočovníků. Zdroj: Interiors Online

Milovníci westernu si v tomto ohledu přijdou také na své. Základem western boho jsou pochopitelně vzorované koberce, které se neostýchejte vrstvit jeden přes druhý. Ani tady pak nesmí chybět dřevěný nábytek a polštáře, a pokud si budete chtít doma vytvořit opravdový Divoký západ, můžete na zeď přidat nějakou tu zvířecí trofej.

Mix všech možných koberců je pro western boho styl typický. Zdroj: Interiors Online

Pokud vás boho styl nadchl a chcete se odlišit, nebojte se ho. Vyberte si přesně to, co je vám nejbližší a nahodile kombinujte. Kožešiny, honosné lustry, umělecká díla, květiny, kaktusy, barvy, dřevo. Z výsledku budete určitě nadšení!

V množství živých rostlin se rozhodně omezovat nemusíte. Zdroj: Interiors Online


You must be logged in to post a comment Login