Obývací pokoje

35 stolků a stolečků do obývacího pokoje

Od   | 

Trendem je pořizovat si do obývacího pokoje více stolků najednou. Větší standardně před sedací soupravu a menší, doplňkové, tam kde jsou potřeba. Klidně další opět k sedací soupravě (aby byla při odpočinku káva blíž) a pak ke křesílku, chaise longu nebo dalšímu sedátku. Častokrát bývají tyto menší typy tvarem přizpůsobené tak, aby dobře souzněly s nábytkem, u kterého budou stát. Například spodní část zajede pod sedací, takže je odkládací plocha maximálně blízko při sezení a výška odpovídá potřebám. Při sezení dobře vidíme na plochu a pohodlně se nám obsluhují odložené věci.

Konferenční stolky Joy Decor, Gruppo Tomasella

Konferenční stolky Joy Decor, Gruppo Tomasella

Jak vybírat konferenční stolky (Mimochodem je to špatný název, ale zavedený, a tak ho akceptujeme. Správný je odkládací.)

1. Soustřeďte se na správný tvar. Do domácností s dětmi doporučujeme zaoblené rohy.

2. Materiál vybírejte s ohledem na okolní zařízení a na všechny členy domácnosti (skleněný stolek a děti nejdou úplně dohromady).

3. Velmi nízké stolky působí nádherně, ale zkuste si představit, jak na ně odkládáte hrnek s horkou kávou (pobíhající děti kolem raději nepřipomínám).

4. Jsou-li součástí kolečka, pak vyzkoušejte jejich pohyblivost. Bude stolek jezdit i po koberci?

5. Samozřejmě vyzkoušejte stabilitu stolku. Budete-li s ním často manipulovat, musí být spoje dokonale pevné.

Fotogalerie:

Související články:

Obývací stěny. Jakou vybrat?

Houpací křeslo

Oblíbené rohové sedací soupravy

Feng shui a umístění sedací soupravy

Zbořte mýty o nábytku

Text: Karolína Sornas, Foto: Living divani, Il Loft, Leolux, Calligaris, Moroso, Living Divani, Pianca Italia, MDF Italia, Le Bon, Saba Italia, Tomasella grupo, Hülsta, Molteni & Co. Kontakty na prodejce: Le Bon, Inpro CZ 

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *