Obývací pokoje

Konferenční stolek (ne)jen jako ozdoba sedací soupravy

Od   | 

Menší stolek, zvaný nesprávně konferenční, nechybí u žádné sedací soupravy a jeho výběru zpravidla předchází velký útok na obchody. Který vybrat? Nároků na něj je víc než dost, ale máme pro vás dobrou zprávu. Nemusíte skončit u jednoho!

Konferenční stolek vybíráme tak, aby velikostí i tvarem ladil k sedací soupravě a zároveň ladil s celým interiérem. Kromě výšky, celkové velikosti, či materiálu je důležité také věnovat pozornost kvalitě zpracování, barvě i odolnosti běžného chodu domácnosti. 

Konferenční stolek je perfektním doplňkem tohoto obývacího pokoje. Obývací systém Madera Zdroj: Home Style

Slaďte styl

Konferenční stolek by měl splynout se stylem obývacího pokoje. Retro stolek jen těžko umístíte do moderního interiéru, plného vzdušnosti a čisté linie. Zároveň pamatujte, že i on by měl být ze stejného materiálu, jako je ostatní nábytek. Na druhou stranu lze improvizovat v odstínech. Pokud je obývací pokoj laděný spíše do tmavších barev, nebojte se ho prosvětlit a oživit světlejším tónem stolu.

Světlejší konferenční stolek příjemně oživí místnost. Zdroj: Go Modern

Najděte pro stolek to pravé místo

Konferenční stolek by měl být ozdobou sedací soupravy, a proto ho rozhodně nezahlťte zbytečnostmi. Samozřejmě by měl sloužit pro odkládání časopisů, hrnečku s čajem, či jiných drobností. Neměl by ale být v obležení nepotřebných předmětů. Před koupí si tedy dobře promyslete, kam přesně konferenční stolek umístíte a kde bude nejlépe plnit jak estetickou roli, tak tu praktickou.

Trendem je pořízení více stolků k jedné sedací soupravě. Ty jsou menší a přesouvat je můžeme podle potřeby.

Pořiďte si menší stolky a ty podle potřeby zakomponujte k sedačce. Zdroj: Decoland

Jaká velikost a tvar je nejvhodnější?

Velikost, výška, i tvar stolku je důležité přizpůsobit především sedací soupravě. Stolek by rozhodně neměl být větší, než sedací souprava, ale zároveň bychom ho neměli při procházení odsunovat, nebo jinak přemísťovat. Na druhou stranu by se na něj mělo vejít alespoň několik skleniček, talířků, či jiných drobností.

Velkou pozornost věnujte i výšce stolku. Pokud jsou sedáky soupravy posazeny výše, mohli byste se nepohodlně shýbat. V tomto případě je vhodné zvolit nižší provedení a naopak. Zároveň dbejte i na správný tvar stolku, který by měl ladit nejen k sedačce, ale měl by celkově zapadnout do celé místnosti. 

Půvabně vypadá více stolků najednou. Zdroj: Decoland

I materiál hraje velkou roli

Na trhu najdete širokou škálu konferenčních stolků. Není tedy divu, že je složité vybrat ten správný. Jakému materiálu dát ale přednost? Rozhodně takovému, který ladí s ostatním vybavením a nábytkem. Strohý stolek z plastu se nemusí hodit k dřevěnému nábytku. Zároveň masivní stolek nezapadne do prosvětleného moderního interiéru se strohými liniemi. Nezapomínejte, že masivní stolek bude potřebovat mnohem více péče, než plast. Pokud však nejste zastánci dřeva, ani plastu, vsaďte na skleněné stolky. Se skleněným konferenčním stolkem neuděláte chybu téměř v žádném interiéru, jen počítejte s pravidelným úklidem, jelikož na skle je vidět každý otisk.

Stolek z masívního dubu dotváří dokonalý obraz s obývací sestavou Aunis. Zdroj. Home Style

Hitem jsou kovové stolky s jednoduchými, subtilními tvary.

Trendy jsou stolky s kovou konstrukcí. Zdroj: Natuzzi Italia

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login