Technika v domácnosti

Klimatický modul Zehnder ComfoClime: Přizpůsobte teplotu interiéru svým potřebám

Od   | 

Léto i zima dokáží být krásné, pokud se drží za okny našich příbytků. Jakmile k nám ale začne pronikat horko nebo chlad, dokáže to být dost nepříjemné. Udržet si ale příjemnou teplotu v interiéru není vůbec těžké. Stačí domácnost rozšířit o klimatický modul.

Zehnder ComfoClime se instaluje na větrací jednotku ComfoAir Q a umožňuje tak splnit požadavky na modernizaci nejen v novostavbách, ale také v místech, kde už větrací systém Zehnder plní svou úlohu. Zdroj: © Zehnder

Pohodlí by mělo být v otázce bydlení naší prioritou. I když věci detailně plánujeme, mnohdy zapomeneme na skutečnost, jak bude v domě v horkých letních měsících nebo během dlouhé zimy. Klimatický modul tak často není zahrnut do našich prvních plánů a jeho důležitost si často uvědomíme až velmi pozdě. To ale nemusí představovat žádný problém, pokud máte větrací a rekuperační jednotku Zehnder ComfoAir Q. Ta totiž umožňuje dodatečné přidání klimatického modulu Zehnder ComfoClime, který zabrání přehřívání místnosti a celoročně se postará o příjemnou teplotu v interiéru.

Zehnder ComfoClime je klimatický modul pro temperování vzduchu, který v létě pomáhá snižovat riziko přehřívání interiérů a v zimě vnitřní prostory dohřívá. Zdroj: © Zehnder

Začněte volbou ideální větrací jednotky

Větrací a rekuperační jednotka je dnes při výstavbě nových domů naprostou samozřejmostí. Směrnice o energetické náročnosti budov totiž její přítomnost v domě podmiňují. Je ale dobré zvolit takovou, která svůj účel plní co nejefektivněji a současně umožňuje dokoupení přídavného zařízení, kterým může být právě klimatický modul. Pokud se v záplavě možností neumíte rozhodnout, pak je ideální sáhnout po větrací jednotce Zehnder ComfoAir Q. Kromě skutečnosti, že je kompatibilní s dalšími doplňky, přináší do interiéru i jiné výhody:

  • zajišťuje stálý přísun čerstvého vzduchu
  • díky jemným filtrům se stará o likvidaci škodlivin
  • její montáž je snadná
  • je energeticky úsporná
  • má velmi tichý provoz

Čerstvý a čistý vzduch je tedy opravdovým základem. Pokud ale chcete také ovládat jeho teplotu a přizpůsobit ji danému ročnímu období, pak se rozhodněte pro přídavný klimatický modul, jehož vlastnosti si ihned oblíbíte.

V kombinaci s jednotkou Zehnder ComfoAir Q využívá 100% čerstvý vzduch, bez recirkulace. Obsah CO2 tak
zůstává nízký a vnitřní klima je zdravé a komfortní. Zdroj: © Zehnder

Proč si pořídit klimatický modul Zehnder ComfoClime

Přílišné horko v interiéru během letních měsíců s sebou přináší hned několik nepříjemností. Zhoršuje kvalitu spánku, přehřívá náš organismus, u některých jedinců může dokonce vyvolat nebo umocnit zdravotní komplikace. Proto je možnost dodatečného přidání klimatického modulu jedinečnou příležitostí, jak s nepříjemnou teplotou v domácnosti jednou pro vždy skoncovat. Zehnder navíc přináší velmi elegantní řešení, díky kterému se nemusíte bát náročných úprav nebo zapojování. Zehnder ComfoClime je zkrátka optimálním řešením a důvodů, proč se pro něj rozhodnout, je hned několik.

Přináší praktické využití po celý rok

Klimatický modul ComfoClime je ideální pro jak pro letní, tak zimní měsíce. Díky svým vlastnostem totiž dokáže místnost nejen vychladit, ale také vyhřát. Navíc se kromě zmíněného dohřívání a dochlazování vzduchu stará také o jeho efektivní odvlhčování.

K činnosti využívá čerstvý vzduch

Díky tomu, že je klimatický modul napojen na větrací jednotku ComfoAir Q, má ke své činnosti zajištěn nepřetržitý přísun čerstvého vzduchu. Hladina CO2 se tak pohybuje na velmi nízké úrovni.

Instalace i ovládání jsou snadné a intuitivní

Přídavný klimatický modul se instaluje přímo na větrací jednotku a dá se tedy pořídit dodatečně. Samotné ovládání je pak opravdu jednoduché a dá se provádět pohodlně prostřednictvím mobilní aplikace.

Zehnder ComfoClime je standardně vybaven wifi připojením a lze jej pohodlně ovládat prostřednictvím mobilní
aplikace. Výhodou je také rychlý způsob uvedení do provozu Plug and Play. Zdroj: © Zehnder

Provoz je ekologický, tichý a úsporný

Zehnder ComfoClime je opravdu ekologickým řešením, protože pro svou činnost využívá pouze tolik energie, kolik je zrovna nutné. Z toho plyne i skutečnost, že klimatický modul splňuje nejen přísné energetické požadavky, ale také se stará o úsporu vašich nákladů. Samotný provoz je tichý. Kromě toho nepotřebuje modul žádné přídavné chladící potrubí zvenku budovy.

Zajistěte si ideální teplotu v letních i zimních měsících

Nekončící horko dokáže vysněný dům proměnit v neobyvatelný prostor. I když do počátečních plánů klimatizaci nezařadíme, tohoto rozhodnutí později často litujeme. Zehnder na tuto skutečnost myslí, a proto přichází s řešením v podobě přídavného klimatického modulu.

Tato inovativní jednotka upravuje vzduch pokročilým způsobem díky nejmodernější invertorové technologii na bázi tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Zdroj: © Zehnder

Dopřejte si komfort v podobě ideální teploty interiéru a doplňte svou větrací jednotku o klimatický modul ComfoClime. Ten vám nejenže v létě uleví od úmorně vysokých teplot, ale současně se v zimě postará o udržení stabilní a příjemné teploty. Kombinací Zehnder ComfoAir Q a Zehnder ComfoClime můžete zkrátka dosáhnout celoročního pohodlí.

 

Více informací najdete ZDE


You must be logged in to post a comment Login