Architektura a design

Kliky, s nimiž nesáhnete vedle!

Od   | 

Originální autorský design, spojení moderních technologií a poctivé ruční práce či využití těch nejkvalitnějších materiálů… to vše činí z klik českého výrobce M&T jednu z nejlepších voleb při výběru dveřního kování. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější novinky, které nabízí!

Z roxoru je Rocksor!

I obyčejný stavební materiál lze proměnit v designový klenot! Důkazem je klika Rocksor, při jejímž návrhu se autor designu Ing. Arch. Stanislav Fiala inspiroval obyčejným roxorovým drátem. „Na rozdíl od ocelového roxorového drátu je klika Rocksor vyrobena z kvalitní masivní mosazi. Může tak nabídnout výběr hned z několika povrchových úprav – od naturální mosazi, přes titan černý mat až po unikátní zrychleně zestařenou antique mosaz,“ vysvětluje Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního kování.

Mosazná klika Rocksor, design Ing. arch. Stanislav Fiala

Eiffelovka mezi klikami

Originální inspirace stála také u vzniku kliky Industry Squelette z nerezové oceli připomínající svým vzhledem industriální architekturu 19. století. „Pro dosažení charakteristického vzhledu starých mostních konstrukcí s typickými překrývajícími se vzpěrami byla oprášena stará ruční technologie, díky které je klika i přes svoji lehkost neuvěřitelně pevná, a je tak opravdovou Eiffelovkou mezi klikami,“ uvádí Roman Ulich.

Klika Industry Squelette z nerezové oceli

Svítící klika

Designové i technické inovace přináší další novinka – svítící klika z kolekce MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT! „Klika má v sobě zabudovanou mikrotrubičku, která se ve tmě rozzáří, a vytvoří tak efektní detail, který vám usnadní orientaci ve ztemnělém prostoru,“ říká Roman Ulich a dodává: „Kromě toho klika zaujme i unikátním 3D povrchem, který připomíná drásané dřevo a je velmi příjemný na dotek.“

Subtilní světélko integrované v klice ukazuje v nočních hodinách cestu do pokoje

TIP: Obloukem se vyhněte zamaku!

A jaké kliky rozhodně nebrat? Za každou cenu se vyvarujte nekvalitních klik z hliníku či zamaku. „Někteří výrobci tyto materiály volí pro jejich nízkou pořizovací cenu a velmi snadnou zpracovatelnost. Kliky z nich vyrobené se však vyznačují velmi špatnými technologickými vlastnostmi, a příliš dlouho vám tak doma radost dělat nebudou. Jejich povrch se běžným používáním velmi brzy poškodí, a již po roce tak bude klika zcela uhlazená bez potřebné povrchové úpravy,“ upozorňuje pan Roman Ulich.

VÍCE SE DOZVÍTE NA KLIKY-MT

 


You must be logged in to post a comment Login