Rady a tipy

Klíče už jen na ozdobu? Nahraďte je chytrým telefonem nebo otiskem prstu

Od   | 

Nekonečné hledání klíčů na dně kabelky nebo zabouchnutí představuje noční můru snad pro každého, kdo v daný moment před dveřmi stojí. Bez klíčů se z domu zkrátka nechodí. Dnes jsou ale stále oblíbenější moderní způsoby, jak pohodlně odemknout dveře i bez svazku cinkajícího kovu.

Otisk prstu

Jedno z nejpohodlnějších a zároveň nejběžnějších moderních způsobů patří odemykání dveří pomocí otisku prstu. Čtečka na otisk se upevňuje vedle vchodových dveří a vy tak nemusíte nosit u sebe opravdu nic. Stačí ke dveřím přistoupit, otisknout prst na čtečku a dveře se odemknou. Do paměti lze uložit až dva otisky pro každého člena rodiny, což je praktičtější a zároveň i jistější. Na čtečkách lze naprogramovat také denní režim. Pokud máte třeba paní na úklid nebo chůvu, stačí jí povolit přístup například každý všední den od 8 do 12 hodin a v jinou časovou dobu se dovnitř nedostane. 

Stále více se instaluje moderní způsob zamykání i otevírání dveří, a to pomocí otisku prstů. Zdroj: Canstockphoto

Čipy

Dalším oblíbeným způsobem odemykání jsou čipy, které však musíte nosit u sebe. Přestože je můžete stejně, jako klasické klíče ztratit, lze jejich platnost okamžitě zrušit, a tím pádem i čip znehodnotit. Čipy lze jednoduše připevnit na klíče, nebo pokud máte kartovou variantu, lze je uschovat například u platební karty. Děti a senioři ocení čip v podobě náramku, nebo jako malou samolepku, kterou lze nalepit například na telefon.

Jak správně vybrat skrytý odsavač par?

 

Telefon

Bez mobilního telefonu snad ani nevycházíme a máme ho neustále po ruce. Je tak více než jednoduché dveře odemykat právě pomocí chytrého telefonu. Do něj si stačí stáhnout aplikaci, ve které budete zámek dveří jednoduše ovládat. Jedním kliknutím tak odemknete dveře a ty se posléze zamknou, hned jak se zavřou. Výhodou aplikace je, že lze jednoduše udělovat práva dalším uživatelům k ovládání dveří. Lze tak udělit přístup po dobu dovolené například sousedům a následně přístup v aplikaci odebrat. Odemykání pomocí telefonu oceníte také s malými dětmi, které si klíče často zapomínají, ale telefon mají u sebe vždy. 

Otevírat můžete dveře i pomocí chytrého telefonu. Zdroj: Pixabay

Odemykání pomocí PIN kódu

Dveře lze ovládat také pomocí PIN kódu. Toto řešení si oblíbili zejména senioři, díky jednoduchému ovládání. Vedle dveří je potřeba opět umístit speciální klávesnici, která na základě správně zadaného kódu odemkne dveře. Je potřeba si pouze zapamatovat většinou čtyřmístný kód. Navíc lze i u této varianty přístupový kód jednoduše měnit. 

Dálkový ovladač

Pokud vám nevadí nosit po taškách klíče, ale přesto chcete zmodernizovat odemykání dveří, můžete vyzkoušet dálkové ovládání. Jednoduše si tak jedním stisknutím odemknete vchodové dveře ještě než vystoupíte z auta, nebo z pohodlí pohovky, pokud zazvoní například děti. 

Klasické klíče lze nahradit moderní variantou. Zdroj: Cobra

Žádné stavební úpravy

Pokud byste rádi zmodernizovali odemykání, ale zároveň se bojíte složitého bourání, či montáže, vyvedeme vás z omylu. Většina řešení dnes již žádné zásahy nevyžaduje a postačí pouze vyměnit zámek, vložku a kování. Namísto toho přibude klávesnice nebo čtečka. Řešit nemusíte ani napájení, protože většina výrobců dodává produkty s vlastním napájením, a vy tak nemusíte řešit další složité přívody.

Zdroj: Moderní domov, Technika nového tisíciletí

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login