Kuchyně

Keramický dřez ve venkovské kuchyni je sázkou na jistotu

Od   | 

Zařídili jste si krásnou kuchyň ve venkovském stylu a přemýšlíte nad tím, jaký dřez by jí nejvíc slušel? Volba je jasná. Vyberte keramiku!

Keramický dřez Panor 60 s dvěma otvory, bez excentru, 60 x 63 cm, keramika PuraPlus. Zdroj: Blanco

Důvodů, proč zvolit keramický dřez je hned několik. Za prvé je to klasika, která se do venkovské kuchyně svým masivním tvarem se zaoblenými liniemi dokonale zapadne a její vzhled dotáhne do dokonalosti.

Efektní vlnu vytváří keramický dřez Wave s odkapávací plochou a malou vaničkou na omývání potravin či odkapávání drobného nádobí. Zdroj: Villeroy Boch

Zvolit můžete dřez s jednou vaničkou bez odkapu i s odkapem, dvoudřez nebo dokonce i rohovou variantu. Z barev je nejoblíbenější bílá barva glazury, ale nabízí se i v béžová, hnědá, černá i jiné odstíny. Seženete i keramické dřezy s příslušenstvím jako je krájecí prkénko či drátěný košík na odkapávání.

Keramický dřez Belfast se vyrábí v provedení lesklá bílá a také slonová kost. Zdroj: Systemceram

Vydrží po generace

Druhým důvodem proč si pořídit keramiku, jsou její vynikající užitné vlastnosti. Hladká a na omak sametová glazura je příjemná na dotek. Povrch je neporézní, takže nevsakuje nečistoty ani pigmenty z potravin a bude se dobře čistit, s tím, že odolává i nejrůznějším agresivním chemikáliím. Glazura zvládá i vysoké teploty, tedy jí nevadí třeba odložení horké pánve. Díky tomu, že se keramika vypaluje při teplotě cca 1 200 °C je velmi pevná a stabilní, což ji činí odolnou vůči nárazům. I tak je ale potřeba dávat pozor při manipulaci s hodně těžkými nádobami, které by při nárazu přece jenom mohli poškodit glazuru.

Masivní keramický blok se zaobleným čelem, to je dřez Watersite 600. Zdroj: Systemceram

Fotogalerie:

 

You must be logged in to post a comment Login