Ložnice

Když si usteleme na pódiu

Od   | 

Někdo neusne jinde, než v klasické posteli, jiní hledají něco nového, jiného. Postel na pódiu může uspokojit touhu po odlišnosti. V dětském pokoji se s ní setkáváme relativně často, ale nyní nastal čas nastěhovat ji i do ložnice.

Co je lůžko na pódiu

Koncept je velmi blízký japonské plošinové posteli či futonu. Toto lůžko nemá nohy, ale je na zvýšeném schodu – pódiu či plošině. Matrace může být umístěna v rámu s lamelami, či přímo na desce pódia. Záleží především na vkusu, ale myslete na skutečnost, že lamelové usazení lépe větrá. Pro tento druh postelí jsou vhodné všechny typy matrací, nicméně ti, kteří se zajímají o své  pohodlí, volí přednostně matrace s paměťovou pěnou nebo kloubové matrace. Nabídka výrobců je pestrá jak ve výběru tvarů, barev i materiálů. I výška pódia je volitelná podle atmosféry, kterou chcete vytvořit.

Úložný prostor navíc

Využijte prostor mezi podlahou a deskou pódia k instalaci zásuvek. Snadno sem umístíte přikrývky, ložní prádlo, sezonní oblečení … Pokud pódium nepořídíte zároveň do dětského pokoje, budete mít problém, je ze své postele vyhnat. Děti zbožňují spánek ve výškách.

Výhody a nevýhody

Velkou výhodou je možnost vytvoření kreativního lůžka, jehož jediné omezení vyplývá ze standardních rozměrů matrací a samozřejmě i prostoru, který máme k dispozici. Při navrhování projektu pro pódiové postele je důležité vzít v úvahu další kusy nábytku, které mají být umístěny v místnosti, a to jak z hlediska velikosti, tak i podle stylu.

Postel na pódiu slouží jako vhodná varianta v malých prostorách, kde chybí skříně či další úložné prostory. Nespornou výhodou je snadná dostupnost úložiště.

 Pódiovou postel můžeme umístit do rozměrově netypického prostoru, protože pódium může mít jakýkoliv tvar, tedy i nepravidelný, stačí, když bude dostatek prostoru pro umístění jedné nebo dvou matrací. O úložný prostor pod atypicky tvarovaným pódiem nepřijdete nikdy. Navzdory výhodám má tento typ postele i slabé stránky. Patří mezi ně obtížná demontáž a vhodná nebude pro všechny ty, kteří rádi přestavují nábytek v pokoji anebo se často stěhují. 

Abyste ocenili pohodlí této postele, je velmi důležitá kvalitní  matrace,  což může zvýšit náklady na její pořízení.

V dětském pokoji je třeba dbát na umístění matrace tak, aby se dítě neskutálelo z pódia a nezranilo se. Využijte zábranu nebo matraci posuňte, aby při spadnutí dopadl váš potomek tak, aby se nezranil. Pokud stále váháte, ale přitom potřebujete vyřešit nedostatek úložného prostoru i spaní, můžete volit postel sklápěcí.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login