Architektura a design

VIDEO: Kde připraví návrh osvětlení a co je k němu potřeba?

Od   | 

Osvětlení už dávno není jen jedno světlo uprostřed místnosti, ale je to důmyslný systém svítidel do celého interiéru. Aby všechny lampy ladily a prostor osvítily dostatečně, je třeba připravit návrh osvětlení. Co všechno je pro jeho zpracování zapotřebí?

Aby byl výsledek co nejlepší, je dobré navštívit odbornou firmu, třeba AULIX lighting. Osobní návštěva na studiu nebo v prostoru zákazníka je základním předpokladem. Pro konzultaci nad plánem osvětlení daného prostoru je zapotřebí znát minimálně rozměry místnosti a výšku stropu. Dále je ideální, pokud je již známo rozmístění nábytku, materiál stropu (beton / sádrokarton), potřeby dané domácnosti (světloplachost, potřeby dětí, práce v kuchyni), materiál a barva stěn, ale třeba i umístění místnosti vůči světové straně. To vše pomůže k pochopení požadavků. Třeba v AULIX lighting neprodávají primárně jen samotná svítidla, ale zároveň řeší osvětlení celého prostoru. Kromě designu je totiž velmi důležité, co svítidlo umí, jak daný prostor osvítí.

S koupí svítidel je úzce spojená i kabeláž. Její příprava je velmi důležitá. Pokud se jedná o novostavbu, doporučujeme pětižilové, nevyplatí se šetřit pořízením třížilových, vznikají pak problémy při požadavku na stmívání.

Po doporučení vhodných svítidel pro dostatečné osvětlení prostor je zpracována cenová nabídka, jsou doladěny požadavky, příp. proveden výpočet osvětlení. K dodávce svítidel je nabízena i montáž. Samozřejmostí je pak záruční i pozáruční servis.

 

Více v našem svižném videu:

 

Více informací najdete v Aulix lighting

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login