Dětské pokoje

Kam umístit postel v dětském pokoji? Myslete na bezpečnost a kvalitní spánek

Od   | 

Nábytek v dětském pokoji by měl být umístěn podél stěn, takže uprostřed zůstává dost místa na hraní. Kvalitní dětská postel patří k tomu nejdůležitějšímu a neméně podstatné je i její umístění. Ovlivňuje kvalitu spánku a pocit bezpečí. Kam patří?

Kam patří dětská postel?

Dětská postel by měla být umístěna tak, aby dítě mělo rozhled po celé místnosti, vždy by mělo vidět na vstupní dveře. Tak se bude cítit bezpečně a zároveň na ně působí pozitivní energie. Postel by ovšem neměla stát přímo pod oknem, protože pak zabraňujeme k jeho snadnému přístupu. Nad postelí nebo v její blízkosti nemají ležet žádné nevyhovující předměty, které mohou nějak ohrozit zdraví dětí, třeba při noční cestě na toaletu. Odstraňte všechny ostré hrany, o které se může poranit, a stejně tak by nikde neměly viset těžké věci, ale samozřejmě hlavně nad postelí. Mezi ně patří i poličky, které překvapivě znesnadňují usínání. Na stěny volte raději tlumené barvy. Uklidňují a pomáhají k lepšímu spánku.

Umístění postele podle Feng Shui

Mnoho lidí rozmisťuje nábytek podle čínského učení Feng Shui. Tady máte pár pravidel pro umístění dětské postele:

 1. Čelo postele se opírá o stěnu, nejlépe tu, kde nejsou dveře nebo okna. Pokud by na zdi byly otvory, jedná se o jangovou stěnu, kterou prochází aktivní energie, která nenechá člověka v klidu odpočívat.
 2. Postel nesmí být umístěna v průvanu, protože jeho neblahé proudění není příznivé pro zdraví.
 3. Na postel nesmí mířit žádná ostrá hrana dveří, okna, stěny, trámu nebo stolu, protože způsobuje neklidný spánek.
 4. Podle Feng Shui není vhodné k blízkosti hlavy umisťovat lampičky a v podstatě jakékoliv elektrické přístroje.
 5. Aby dítě neusínalo v chaosu a zmatku, ukliďte kolem postýlky. Žádní rozházení plyšáci nebo další hračky. Domluvte se na každodenním večerním úklidu.
 6. Do zóny určené pro odpočinek patří tlumené barvy a vzory, které pomáhají ke klidu, spánku a odpočinku.

Jak vytvořit z dětského pokoje dokonalý ráj?

Feng Shui se nezabývá jen umístěním dětské postele. Pravidel pro pokojíček existuje mnohem víc. Podívejte se, co byste měli dodržovat, aby se dětem v jejich království dobře žilo a spalo, aby měly spoustu energie pro rozvíjení svého talentu a inteligence.

 • Děti neholdují velkému prostoru. Pokud mají velký pokoj, vytvořte jim nějaké úkryty (bunkry, dětské stany či domeček).
 • Do dětského pokoje se nehodí akvárium, i když je mnoho lidí přesvědčeno, že dokonale uklidňuje. Voda umí hromadit energii, dobrou i zlou. A špatnou energii u svého dítěte určitě nechcete.
 • Nezastavujte pokojík příliš velkým nábytkem, abyste nebrzdili vývoj dětí.
 • Obrázky ukazující krásu přírody pomáhají s relaxací a uvolněním.
 • Syté barvy, když jich je až příliš mnoho, mohou vést k hyperaktivitě nebo zhoršit její projevy.
 • Prostor před a za dveřmi má zůstat volný.
 • Nezapomeňte na dobré osvětlení. Zvolte několik různých typů svítidel.

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login